بهترین سونوگرافی جنین

مرکز تخصصی تصویربرداری و سونوگرافی دکتر دلیری

بارداری و سلامت جنین، همواره مهم‌ ترین دغدغه هر والدی است. از ضروری ترین مراقبتهای دوران بارداری، انجام آزمایش هایی است که باید برای مطمئن شدن از سلامت جنین انجام شود. برخی از این تست‌ ها برای همه مادران باردار لازم است؛ اما بعضی از آنها با توجه به نظر متخصص و در مواردی انجام میشود که ممکن است سلامتی جنین در خطر باشد. احتمال بروز برخی از اختلالات و نقایص نیز از موارد مهم است. طبیعتا بهترین سونوگرافی جنین، سونوگرافی است که شامل بررسی تمام موارد و رفع اکثر نگرانی ها باشد. با توجه به اینکه بعضی از آزمایش های دوران بارداری با خطر بالایی برای مادر و جنین همراه هستند، باید دقت داشت آزمایشی که کمترین آسیب را به جنین و مادر وارد می کند و بالاترین دقت را دارد انجام شود.
بهترین سونوگرافی جنین

مرکز تخصصی دکتر دلیری با ارائه امکانات بهترین سونوگرافی جنین

مزایا استفاده از خدمات کلینیک دکتر داریوش دلیری

کادر مجرب

کادر مجرب

کادر حرفه ایی مجموعه ما با اطمینان و آرامش در کنار شماست.

پزشکان حاذق

پزشکان حاذق

پزشکان متخصص، شما را برای در آغوش گرفتن کودکی سالم همراهی میکنند.

خدمات اورژانس

خدمات اورژانس

در سریعترین حالت آمادگی ارائه خددمات به شما را داریم.

خدمات ۲۴ ساعته

از طریق پشتیبانی سایت شما میتوانید شبانه روز با ما در ارتباط باشید.

Gynecologist

خدمات بهترین سونوگرافی جنین را با کلینیک دکتر دلیری تجربه کنید!

برای درخواست وقت ملاقات و نوبت دهی با ما در تماس باشید.

ارائه دهنده بهترین خدمات تصویربرداری پزشکی

مرکز فوق تخصصی تشخیص ناهنجاری های جنینی و امکانات بهترین سونوگرافی جنین

غربالگری

غربالگری

حاملگی

حاملگی

قلب جنین

قلب جنین

تشخیصی

تشخیصی 

سندروم

سندروم

fetus-przqmqfxi2t136wklp9f0obu9ilsw5ev7q6xtrwbb0

اسکن آنومالی

درباره مرکز تخصصی دکتر داریوش دلیری

آشنایی با تاریخچه مجموعه دکتر دلیری

کلینیک فوق تخصصی دکتر داریوش دلیری با بیش از بیست سال سابقه از سال 1373 تا به امروز به بیش از پانصد هزار بیمار ارائه خدمات انجام داده است. در این مرکز تخصصی با تکیه بر به کارگیری خدمات از بهترین متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران، انجام انواع سونوگرافی های پیشرفته از قبیل سونوگرافی غربالگری سه ماهه اول، دوم و سوم به همراه ژنتیک سونوگرام را برای مراجعه کنندگان عزیز میسر نموده است. دستگاه های پیشرفته چهار بعدی و HIGH TECH سونوگرافی موجود در این کلینیک، دستگاه VOLUSON E10 می باشد که در تشخیص ناهنجاری های جنینی و بیماری های پرخطر جنین و مادر نقش بسزایی دارد. در کلینیک دکتر دلیری علاوه بر ارائه بهترین سونوگرافی جنین خدمات سونوگرافی غربالگری و رادیولوژی، اکوی قلب و مامو گرافی نیز انجام میپذیرد.

about_us

موارد انجام سونوگرافی جنین

انجام سونوگرافی جنین به علل های بسیار مختلفی انجام می پذیرد که در این بخش قصد داریم با برخی از این علل ها و مواردی که نیاز است سونوگرافی جنین انجام شود بپردازیم.

  • تعیین هفته های بارداری: از طریق این روش پزشک می تواند نمودار رشد جنین را از طریق انجام بهترین سونوگرافی بارداری بررسی کند و در صورت بروز مشکل سریع متوجه و اقدام به برطرف ساز آن کند.
  • امکان انجام تست های پریناتال: برای انجام برخی آزمایش ها و تست ها نیاز است تا از طریق سونوگرافی انجام شود همچون آزمایش آمنیوسنتز و یا حتی نمونه گیری از پرز های جنینی ، لازم به ذکر است بهتر است تا برای جواب دقیق تر به “بهترین سونوگرافی جنین” مراجعه کنید تا از جواب آزمایش ها اطمینان کامل داشته باشید.
  • تعیین موقعیت جنین: با کمک سونوگرافی در ماه ها و یا هفته های آخر بارداری و با توجه به نحوه قرار گیری جنین می توان در مورد نوع زایمان تصمیم گرفت.
  • بررسی جفت و مایع آمنیوتیک: با استفاده از سونوگرافی می توان بررسی کرد که آیا جفت اکسیژن و غذا کافی را می گیرد و یا خیر همچنین می توان مایع آمینوتیک را هم بررسی کرد تا با کاهش و افزایش آن اختلالی در روند رشد جنین به وجود نیاید که باز هم طبیعتا با مراجعه به بهترین سونوگرافی جنین م یتوانید سلامت جنین خود را تضمین کنید و در صورت پیش آمدی غیر مترقبه بتوانید به سرعت هر چه تمام تر شرای را تحت کنترل بگیرید.
  • تایید و بررسی تعداد جنین: با سونوگرافی می توان از تعداد جنین ها نیز مطمئن شد خصوصا اگر پزشک مشکوک به چند قلویی شود.

موارد انجام سونوگرافی جنین

انواع روش سونوگرافی از جنین

برای بهترین سونوگرافی جنین دو نوع اصلی سونوگرافی وجود دارد که شامل موارد زیر می باشد:

1.سونوگرافی ترانس واژینال

در سونوگرافی ترانس واژینال جنینی مبدل درون واژن قرار می گیرد تا امواج صوتی را ارسال نموده و بازتاب ها را جمع آوری کند. سونوگرافی های واژن اغلب در اوایل بارداری استفاده می شوند. همچنین در صورتی که سونوگرافی شکمی اطلاعات کافی را ارائه ندهد، ممکن است از این نوع سونوگرافی نیز استفاده شود که توصیه ما مراجعه به بهترین سونوگرافی جنین است.

2.سونو گرافی ترانس شکمی

این نوع تصویربرداری با حرکت دادن مبدل بر روی شکم انجام می شود

سونوگرافی تعیین جنسیت

سونوگرافی تعیین جنسیت که به یکی از پرطرفدار ترین و بهترین سونوگرافی جنین از نظر خانواده ها تبدیل شده را می توان از هفته دوازدهم به بعد و در سه ماهه دوم بارداری انجام داد که بهترین و دقیق ترین زمان برای انجام این سونوگرافی در هفته شانزدهم بارداری است. هرچند که لازم به ذکر است خوب است از انجام سونوگرافی های زیاد و بی جهت دوری کنید و صرفا با نظر پزشک و انجام بهترین سونوگرافی جنین از نظر پزشک و نه صرفا نظر شخصی خودتان، اقدام به انجام سونوگرافی کنید.
در سه ماهه دوم بارداری علاوه بر تعیین جنسیت شاخص های بسیار مهم دیگری نیز همچون بررسی رشد کامل اندام های جنین، محل قرار گرفتن جنین در رحم، بررسی و تشخیص مشکلات احتمالی، اندازه گیری طول دهانه رحم، سقط جنین، بررسی میزان اکسیژن دریافتی جنین و… مشخص و تایید می شوند. می توان گفت که بدن جنین با ورود به سه ماهه سوم کاملا کامل می شود.

رسونوگرافی تعیین جنسیت

انواع سونوگرافی های مورد نیاز برای جنین

سونوگرافی داپلر جریان خون:
این سونوگرافی معمولا زمانی نیاز به انجام دارد که پزشک متخصص شما نیاز به بررسی دقیق تر جریان خون و قلب نوزاد  دارد و شما با انجام این سونوگرافی در مراکزی که خدمات بهترین سونوگرافی جنین را ارائه می دهند می توانید از سالم بودن قلب جنین خود مطمئن بشوید.

 

سونوگرافی ان تی ( nt ):
این سونوگرافی که جزو سونوگرافی های سه ماهه اول بارداری است معمولا بین هفته‌ ها‌ی ۱۱ تا ۱۳ بارداری و در دسته بندی سونوگرافی های غربالگری قرار می گیرد. در این سونوگرافی میزان مایع پشت گردن جنین و ضخامت آن بررسی می شود و همچنین احتمال وجود اختلالات کروموزومی در این سونوگرافی جنین بررسی می شوند. در سونوگرافی ان تی که خوب است برای انجام آن به بهترین سونوگرافی جنین و بارداری مراجعه کنید، میزان رشد و ضربان قلب جنین، همچنین ساختار مغز نیز بررسی می شود.

سوالات متداول

درست است که تمام اقدامات پزشکی ممکن است با ریسک همراه باشند ، اما هیچ گونه مدارک و شواهدی وجود ندارد که ثابت کند انجام سونوگرافی قبل از تولد برای مادر یا جنین خطرناک بوده و به آنها آسیب می رساند . زیرا در سونوگرافی از اشعه ایکس استفاده نشده و این روش توسط یک پزشک متخصص سونوگرافی و در بهترین سونوگرافی جنین انجام می پذیرد.

به طور معمول سونوگرافی از جنین این اطمینان را ایجاد می کند که جنین در حال رشد است و این رشد به صورت طبیعی می باشد. نتیجه سونوگرافی در همان روز آماده شده و می توانید آن را به پزشک خود ارائه دهید .

برای “بهترین سونوگرافی جنین” دو نوع اصلی سونوگرافی وجود دارد :

1.سونوگرافی ترانس واژینال

2.سونو گرافی ترانس شکمی

ما بهترین و طبقه بندی شده ترین و به روزترین  مراقبت های حاملگی متناسب با استانداردهای جهانی و در بالاترین سطح علمی و کاملا متمایز از سایر مراکز به بارداران ارائه میدهیم دستگاه سونوگرافی موجود در این مرکز پیشرفته ترین دستگاه در حال حاضر موجود در امریکا بوده است که برای خدمات کاملاً تخصصی و فوق تخصصی در تشخیص بیماریها و ناهنجاریهای جنینی طراحی شده است.

این سونوگرافی را می توان از هفته دوازدهم به بعد و در سه ماهه دوم بارداری انجام داد که بهترین و دقیق ترین زمان برای انجام این سونوگرافی در هفته شانزدهم بارداری است.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟