بهترین سونوگرافی جنین

مرکز تخصصی تصویر برداری و سونوگرافی دکتر دلیری

بارداری و سلامت جنین، همواره مهم‌ ترین دغدغه هر والدی است. از ضروری ترین مراقبتهای دوران بارداری، انجام آزمایش هایی است که باید برای مطمئن شدن از سلامت جنین انجام شود. برخی از این تست‌ ها برای همه مادران باردار لازم است؛ اما بعضی از آنها با توجه به نظر متخصص و در مواردی انجام میشود که ممکن است سلامتی جنین در خطر باشد. احتمال بروز برخی از اختلالات و نقایص نیز از موارد مهم است. طبیعتا بهترین سونوگرافی جنین، سونوگرافی است که شامل بررسی تمام موارد و رفع اکثر نگرانی ها باشد. با توجه به اینکه بعضی از آزمایش های دوران بارداری با خطر بالایی برای مادر و جنین همراه هستند، باید دقت داشت آزمایشی که کمترین آسیب را به جنین و مادر وارد می کند و بالاترین دقت را دارد انجام شود.
بهترین سونوگرافی جنین

مرکز تخصصی دکتر دلیری با ارائه امکانات بهترین سونوگرافی جنین

مزایا استفاده از خدمات کلینیک دکتر داریوش دلیری

کادر مجرب

کادر مجرب

کادر حرفه ایی مجموعه ما با اطمینان و آرامش در کنار شماست.

پزشکان حاذق

پزشکان حاذق

پزشکان متخصص، شما را برای در آغوش گرفتن کودکی سالم همراهی میکنند.

خدمات اورژانس

خدمات اورژانس

در سریعترین حالت آمادگی ارائه خدمات به شما را داریم.

خدمات 24 ساعته

خدمات ۲۴ ساعته

از طریق پشتیبانی سایت شما میتوانید شبانه روز با ما در ارتباط باشید.

Gynecologist

خدمات بهترین سونوگرافی جنین را با کلینیک دکتر دلیری تجربه کنید!

برای درخواست وقت ملاقات و نوبت دهی با ما در تماس باشید.

ارائه دهنده بهترین خدمات تصویربرداری پزشکی

مرکز فوق تخصصی تشخیص ناهنجاری های جنینی و امکانات بهترین سونوگرافی جنین

غربالگری

غربالگری

حاملگی

حاملگی

قلب جنین

قلب جنین

تشخیصی

تشخیصی 

سندروم

سندروم

fetus-przqmqfxi2t136wklp9f0obu9ilsw5ev7q6xtrwbb0

اسکن آنومالی

درباره مرکز تخصصی دکتر داریوش دلیری

آشنایی با تاریخچه مجموعه دکتر دلیری

کلینیک فوق تخصصی دکتر داریوش دلیری با بیش از بیست سال سابقه از سال 1373 تا به امروز به بیش از پانصد هزار بیمار ارائه خدمات انجام داده است. در این مرکز تخصصی با تکیه بر به کارگیری خدمات از بهترین متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران، انجام انواع سونوگرافی های پیشرفته از قبیل سونوگرافی غربالگری سه ماهه اول، دوم و سوم به همراه ژنتیک سونوگرام را برای مراجعه کنندگان عزیز میسر نموده است. دستگاه های پیشرفته چهار بعدی و HIGH TECH سونوگرافی موجود در این کلینیک، دستگاه VOLUSON E10 می باشد که در تشخیص ناهنجاری های جنینی و بیماری های پرخطر جنین و مادر نقش بسزایی دارد. در کلینیک دکتر دلیری علاوه بر ارائه بهترین سونوگرافی جنین خدمات سونوگرافی غربالگری و رادیولوژی، اکوی قلب و مامو گرافی نیز انجام میپذیرد.

about_us

موارد انجام سونوگرافی جنین

برای تولید تصاویر از جنین می توانیم از بهترین سونوگرافی جنین که یکی از انواع تکنیکت های سونوگرافی می باشد استفاده کنیم این نوع سونوگرافی با فرستادن امواج صوتی تصاویری از جنین تولید می کند. و شما در طول دوران بارداری بهتر است تحت نظر پزشک متخصص به طور منظم بهترین سونوگرافی جنین را انجام دهید تا از خطرات و اختلالات احتمالی برای جنین یا مادر پیشگیری کنید.
برای اینکه بارداری یک خانم به طور قطعی تائید شود در سه ماهه اول بارداری یک بار بهترین سونوگرافی جنین را انجام می دهند همچنین این سونوگرافی برای تخمین مدت زمان بارداری نیز انجام می شود.
و سونوگرافی بعدی در سه ماهه دوم بارداری که جزئیات آناتومیک جنین قابل مشاهده می باشد انجام می شود که در صورت دیده شدن چیز مشکوکی در سونوگرافی، تعدادی آزمایش و سونوگرافی های دیگری نیز انجام می شود. انجام سونوگرافی جنین به علل های بسیار مختلفی انجام می پذیرد که در این بخش قصد داریم با برخی از این علل ها و مواردی که نیاز است سونوگرافی جنین انجام شود بپردازیم.

  • تعیین هفته های بارداری: از طریق این روش پزشک می تواند نمودار رشد جنین را از طریق انجام بهترین سونوگرافی جنین در تهران بررسی کند و در صورت بروز مشکل سریع متوجه و اقدام به برطرف ساز آن کند.
  • امکان انجام تست های پریناتال: برای انجام برخی آزمایش ها و تست ها نیاز است تا از طریق سونوگرافی انجام شود همچون آزمایش آمنیوسنتز در بارداری و یا حتی نمونه گیری از پرز های جنینی ، لازم به ذکر است بهتر است تا برای جواب دقیق تر به به افراد با تجربه برای سونوگرافی غربالگری مراجعه کنید تا از جواب آزمایش ها اطمینان کامل داشته باشید.
  • تعیین موقعیت جنین: با کمک سونوگرافی در ماه ها و یا هفته های آخر بارداری و با توجه به نحوه قرار گیری جنین می توان در مورد نوع زایمان تصمیم گرفت.
  • بررسی جفت و مایع آمنیوتیک: با استفاده از سونوگرافی می توان بررسی کرد که آیا جفت اکسیژن و غذا کافی را می گیرد و یا خیر همچنین می توان مایع آمینوتیک را هم بررسی کرد تا با کاهش و افزایش آن اختلالی در روند رشد جنین به وجود نیاید که باز هم طبیعتا با مراجعه به بهترین سونوگرافی جنین م یتوانید سلامت جنین خود را تضمین کنید و در صورت پیش آمدی غیر مترقبه بتوانید به سرعت هر چه تمام تر شرای را تحت کنترل بگیرید.
  • تایید و بررسی تعداد جنین: با سونوگرافی می توان از تعداد جنین ها نیز مطمئن شد خصوصا اگر پزشک مشکوک به چند قلویی شود.

موارد انجام سونوگرافی جنین

انواع روش سونوگرافی از جنین

برای بهترین سونوگرافی جنین دو نوع اصلی سونوگرافی وجود دارد که شامل موارد زیر می باشد:

سونوگرافی ترانس واژینال
سونو گرافی ترانس شکمی
سونو گرافی ساک حاملگی
سونو گرافی لگن

1.سونوگرافی ترانس واژینال

در سونوگرافی ترانس واژینال جنینی از مبدلی استفاده می شود که داخل واژن قرار میگیرد و شروع به ارسال امواجی صوت میکند و بازتاب های آن را جمع اوری میکند. این روش از سونوگرافی واژن معمولا در اویل بارداری استفاده میشود

در بعضی مواقع استفاده از روش سونوگرافی واژن به این دلیل صورت میگیرد که گاها سونوگرافی شکمی اطلاعات کامل و دقیقی را به ما ارائه ندهد که دراین صورت توصیه ما به شما مراجعه به بهترین سونوگرافی جنین است.

2.سونو گرافی ترانس شکمی

این نوع تصویربرداری با حرکت دادن مبدل بر روی شکم انجام می شود

3.سونو گرافی ساک حاملگی

اولین مرحله در تشخیص وضعیت بارداری و ضروری ترین آن، سونوگرافی ساک حاملگی میباشد زیرا که یکی از نشونه های اولیه بارداری شکل گیری آن است . ساک حاملگی حفره و  ساختاری است که جنین را احاطه کرده و درخود جای داده است.

ساک بارداری به خودی خود اطلاعتی مبنی بر سلامت بارداری نمیدهد تا زمانی که کیسه زرد جنین (که همراه با ساک بارداری شکل میگیرد) مشاهده شود و این مورد را تایید کند.

4.سونو گرافی لگن

این روش با استفاده از دستگاه صوتی برای دریافت تصویر از اندام ها و برسی داخل لگن بانوان استفاده میشود.این روش از سونو گرافی فرایند تصویر برداری از لگن ، رحم، دهانه رحم، واژن، لوله های فالوپ و تخمدان ها را فراهم میکنند.

انواع روش سونوگرافی از جنین

برای دریافت اطلاعات بهتر ویدئو زیر را تماشا کنید:

سونوگرافی تعیین جنسیت

سونوگرافی تعیین جنسیت که به یکی از پرطرفدار ترین و بهترین سونوگرافی جنین از نظر خانواده ها تبدیل شده را می توان از هفته دوازدهم به بعد و در سه ماهه دوم بارداری انجام داد که بهترین و دقیق ترین زمان برای انجام این سونوگرافی در هفته شانزدهم بارداری است. هرچند که لازم به ذکر است خوب است از انجام سونوگرافی های زیاد و بی جهت دوری کنید و صرفا با نظر پزشک و انجام بهترین سونوگرافی جنین از نظر پزشک و نه صرفا نظر شخصی خودتان، اقدام به انجام سونوگرافی کنید.

ما در مقاله سونوگرافی تعیین جنسیت به صورت کامل این مسئله رو بیان کردیم و حتما پیشنهاد میکنیم که حتما یه سر به این مقاله بزنید
در سه ماهه دوم بارداری علاوه بر تعیین جنسیت شاخص های بسیار مهم دیگری نیز همچون بررسی رشد کامل اندام های جنین، محل قرار گرفتن جنین در رحم، بررسی و تشخیص مشکلات احتمالی، اندازه گیری طول دهانه رحم، سقط جنین، بررسی میزان اکسیژن دریافتی جنین و… مشخص و تایید می شوند. می توان گفت که بدن جنین با ورود به سه ماهه سوم کاملا کامل می شود.

رسونوگرافی تعیین جنسیت

برای اطلاعات بیشتر پادکست زیر را گوش دهید:

انواع سونوگرافی های مورد نیاز برای جنین

سونوگرافی داپلر جریان خون:


این سونوگرافی معمولا زمانی نیاز به انجام دارد که پزشک متخصص شما نیاز به بررسی دقیق تر جریان خون و قلب نوزاد  دارد و شما با انجام این سونوگرافی در مراکزی که خدمات بهترین سونوگرافی جنین را ارائه می دهند می توانید از سالم بودن قلب جنین خود مطمئن بشوید.

سونوگرافی ان تی ( nt ):


این سونوگرافی که جزو سونوگرافی های سه ماهه اول بارداری است معمولا بین هفته‌ ها‌ی ۱۱ تا ۱۳ بارداری و در دسته بندی سونوگرافی های غربالگری قرار می گیرد. در این سونوگرافی میزان مایع پشت گردن جنین و ضخامت آن بررسی می شود و همچنین احتمال وجود اختلالات کروموزومی در این سونوگرافی جنین بررسی می شوند. در سونوگرافی ان تی که خوب است برای انجام آن به بهترین سونوگرافی جنین و بارداری مراجعه کنید، میزان رشد و ضربان قلب جنین، همچنین ساختار مغز نیز بررسی می شود.

سونوگرافی NB و NT چیست؟

این دو سونوگرافی در 3 ماه اول بارداری انجام میگیرد و هدف آن برسی سلامت جنین و تشخیص اختلالات کروموزومی  و دیگر موارد صورت میگیرد. این سونوگرافی ها به دو صورت شکمی NT و واژینال انجام میگیرد

زمان مناسب انجام این سونوگرافی از حداقل آن که هفته 11 و تا 14 میتواند صورت گیرد چرا که در صورت تشخیص نقایص جنین ، میتوان سریع تر و با عوارض کمتر از این شرایط جلوگیری کرد.

 NT در سونوگرافیک به معنی تجمع مایع در پشت گردن جنین میباشد که در اویل بارداری قابل تشخیص است و به این معنی است که جنین دارای نقایص و اختلالاتی میباشد. پیشنهاد برای درک بهتر این سونوگرافی حتما یه سر به مقاله سونوگرافی NB بزنید.

ارزیابی تخصصی بهترین سونوگرافی جنین

ممکن است در موارد خاصی مانند دیده شدن یک ناهنجاری جنین، یک ارزیابی دقیق تر با اطلاعات بیشتری که در اختیار پزشک متخصص می گذارد نیاز می شود که به این نوع معاینه ارزیابی تخصصی سونوگرافی جنین گفته می شود.
سونوگرافی سه بعدی، سونوگرافی داپلر و … که به طور مشخص اطلاعات بیشتری را در اختیار پزشک متخصص قرار می دهد. گاهی اوقات از این نوع سونوگرافی برای کمک به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی برای تشخیص ناهنجاری های صورت یا نقص لوله عصبی استفاده می شود و از این رو پزشک متخصص با اطلاعاتی که بدست آورده است می تواند ناهنجاری را درمان کند.

بهترین زمان سونوگرافی بارداری

مناسب ترین زمان برای بهترین سونوگرافی جنین به عوامل متعددی بستگی دارد.معمولا از وقتی که شما باردار میشوید تا زمانی که متوجه آن بشوید دو هفته زمان میبرد.مادران باردار در این دوهفته متوجه هیچ علائمی مبنی بر باردار بودن خود نمی شوند تا زمانی که نطفه در رحم جایگزاری شود و پس از آن کم کم علائم هایی نظیر تهوع ، ادرار ، خستگی و گرفتگی عظلات، حساسیت و ورم در سینه پستان و همچنین تاخیر در پریود میباشد.

“در طی این دو هفته هیچ دستگاه سونوگرافی نمیتواند متوجه وجود رویان شود”

حال ممکن است در بعضی شرایط مادران دیر تر متوجه بارداری خود بشوند که این مسئله میتواند تا 5 یا 6 هفته ادامه پیدا کند.مثلا ممکن است آن مادر با خود فکر کند که این فقط یه تاخیر در عادت ماهیانه خود است و ربطی به بارداری ندارد، و همین امر باعث شده تا تاخیر بیشتری در مراجعه به متخصص سونوگرافی غربالگری صورت گیرد.

بهترین زمان برای سونوگرافی جنین

آیا سونوگرافی برای جنین ضرر دارد؟

سونوگرافی یکی از روش هایی است که سالیان زیادی از آن برای مشاهده وضعیت بارداری و جنین استفاده می شود.

سونوگرافی هیچ ضرری برای جنین و  مادر ندارد و جزو یکی از بهترین و ایمن ترین روش ها در حوزه درمانی وطبی میباشد و این بحث از نظر علمی در جهان ثابت شده است و جای هیچ نگرانی نیست.

اما نکته ای وجود دارد که بایستی هنگام انجام سونوگرافی به آن توجه کنید. برای بهترین سونوگرافی جنین باید این مسئله را گوشزد کنید که به افراد متخصص و با تجریبه بالا مراجعه کنید.

زیرا پزشکان متخصص از این موضوع آگاه هستند که چگونه با تنظیم امواج مناسب برای تشخیص بهتر کار بکنند و در طول دوران بارداری آن ها میدانند که چه نوع سونو گرافی را در چه زمانی باید انجام بدهند

آیا سونوگرافی در تعین جنسیت خطا میکند؟

این نگرانی رو بسیاری از مادران در زمان بارداری دارند و مشتاقند بدانند که جنسیت فرزندشان چیست؟ با این حال این نگرانی هم ممکن است پیش بیاید که ایا اصلا سونو گرافی میتواند جنسیت جنین را درست و بدون خطا مشخص کند؟

برای تشخیص جنسیت جنین از اسکن دستگاه تناسلی نوزاد استفاده می شود و پس برسی اسکن ، جنسیت نوزاد مشخص میشود.

اما امکان خطا ممکن است وجود داشته باشد و این خطا ها میتواند دللایل مختلفی داشته باشد . برای مثال ماه اول بارداری خیلی اطلاعات کافی برای تعین جنسیت نمیتواند بدهد و بهترین زمان تشخیص بین هفته هجدهم و بیستم میباشد که در این شرایط همیشه به شما توصیه میکنیم که به افراد با تجربه و متخصص سونوگرافی غلبارگری مراجعه کنید

یه دلیل دیگه هم برای تشخیص اشتباه میتواند استفاده از دستگاه های قدیمی باشد که با توجه به منسوخ شدن آن ها درصد خطای بالایی میتوانند داشته باشند.

بعضی مواقع موقیعت جنین میتواند مانع تشخیص درست جنین شود، به عنوان مثال اگر جنین در حالت بریج قرار گیرد (حالتی که در آن پاها در هم پیچیده شده و دست‌ها نزدیک آلت تناسلی قرار دارند) میتواند سونوگرافیست را به چلش بکشد و کار را برای اون سخت کند.

یکی دیگر از موارد مهم که خیلی باید به آن دقت کنید، خطای دید میباشد. به این صورت که گاها سونوگرافیست ممکن است در شرایطی به خصوص بند ناف را به جای دستگاه تناسلی جنین تشخیص دهد و باعث اشتباه شود ،

آیا سونوگرافی در تعین جنسیت خطا میکند؟

استفاده از تجهیزات پیشرفته

یکی از نکاتی که مادران باردار هنگام اقدام به سونوگرافی باید به آن توجه کنند ، انتخاب یک کلینیک معتبر برای  انجام بهترین سونوگرافی جنین میباشد، کلینکی که دارای مجوز معتبر و تجهیزات پیشرفته باشد.

تجهیزات یکی از مهم ترین عوامل برای انجام سونوگرافی دقیق میباشد، و باید به این نکته توجه زیادی کرد چرا که برخی از کلینیک ها همواره درحال استفاده از تجهیزات قدیمی میباشند. تجهیزات جدید دقت بالایی نسبت به تجهیزات قدیمی دارند، و در برسی جنین و تشخیص شرایط زیستی او خطا نمی کنند

اما از طرف دیگر اگر شخصی که به او مراجعه میکنید ، فرد حرفه ای نباشد و از ابزار کار منسوخ شده بخواهد استفاده کند خدایی نکرده اگر در تشخیص موردی اشتباه عمل کند ، ممکن است عواقب خطرناکی را به همراه داشته باشد و راه برگشتی وجود نداشته باشد.

استفاده از تجهیزات پیشرفته

سوالات متداول

درست است که تمام اقدامات پزشکی ممکن است با ریسک همراه باشند ، اما هیچ گونه مدارک و شواهدی وجود ندارد که ثابت کند انجام سونوگرافی قبل از تولد برای مادر یا جنین خطرناک بوده و به آنها آسیب می رساند . زیرا در سونوگرافی از اشعه ایکس استفاده نشده و این روش توسط یک پزشک متخصص سونوگرافی و در بهترین سونوگرافی جنین انجام می پذیرد.

به طور معمول سونوگرافی از جنین این اطمینان را ایجاد می کند که جنین در حال رشد است و این رشد به صورت طبیعی می باشد. نتیجه سونوگرافی در همان روز آماده شده و می توانید آن را به پزشک خود ارائه دهید .

برای “بهترین سونوگرافی جنین” دو نوع اصلی سونوگرافی وجود دارد :

1.سونوگرافی ترانس واژینال

2.سونو گرافی ترانس شکمی

ما بهترین و طبقه بندی شده ترین و به روزترین  مراقبت های حاملگی متناسب با استانداردهای جهانی و در بالاترین سطح علمی و کاملا متمایز از سایر مراکز به بارداران ارائه میدهیم دستگاه سونوگرافی موجود در این مرکز پیشرفته ترین دستگاه در حال حاضر موجود در امریکا بوده است که برای خدمات کاملاً تخصصی و فوق تخصصی در تشخیص بیماریها و ناهنجاریهای جنینی طراحی شده است.

این سونوگرافی را می توان از هفته دوازدهم به بعد و در سه ماهه دوم بارداری انجام داد که بهترین و دقیق ترین زمان برای انجام این سونوگرافی در هفته شانزدهم بارداری است.

FAQ
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟