رژیم غذایی ‌مؤثر در به دنیا آوردن نوزاد پسر

رژیم غذایی چه تاثیراتی در بارداری دارد؟

بیشتر خانواده ها تمایل به به دنیا آوردن نوزاد پسر دارند. البته تمایل به آورد نوزاد دختر نیز زیاد است اما بیشتر دیده می شود که افراد می خواهد تا نوزاد پسر داشته باشند. شاید این تصور را داشته باشید که این تصادفی است و شما نمی توانید جنسیت جنین را انتخاب کنید.

درست است که جنسیت جنین کاملا تصادفی است و کسی نمی تواند کاری کند که 100 درصد شما نوزاد پسر بدنیا بیاورید اما کارهایی است که می تواند احتمال به دنیا آوردن نوزاد پسر را بیشتر کند.

رژیم غذایی یکی از همین راه ها است. موضوع این مقاله ما رژیم غذایی و تاثیر آن در جنسیت جنین است. برای اینکه بدانید چه مواد غذایی می تواند احتمال به دنیا آوردن نوزاد پسر را بیشتر کند به شما پیشنهاد می کنیم که تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

ultrasound (2)

سونوگرافی غربالگری در تهران

برای درخواست وقت ملاقات و نوبت دهی با ما در تماس باشید

به دنیا آوردن نوزاد پسر

تاکنون مطالعاتی زیادی درباره رژیم غذایی و تاثیر آن بر بارداری نوشته شده است اما هیچکدام از آنها به طور جدی بیان نکردند که مواد غذایی می تواند بر افزایش بارداری تاثیر مثبت داشته باشند و تمام مطالعات انجام شده به صورت احتمال و حدس است.

اما تنها نکته ای که قطعی است، تاثیر مواد غذایی و داشتن یک رژیم غذایی سالم بر بدنیا آوردن یک نوزاد سالم می باشد. برای اینکه بتوانید یک نوزاد کاملا سالم بدنیا بیاورید قطعا باید رژیم غذایی درستی داشته باشید تا جنین هیچ کم و کسری نداشته باشد.

به همین دلیل گاهی قبل در دوران بارداری، ویتامین و یا فولیک اسید برای مادر تجویز می شود تا اگر این موارد در رژیم غذایی مادر وجود نداشته باشد، جنین از داشتن آنها محروم نشود و بعد از تولد، سالم باشد.

پیش از هر کاری به شما پیشنهاد می شود برای دریافت مشاوره در زمینه سونوگرافی غربالگری با متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران یا شهر خودتان در ارتباط باشید.

همه چیز درباره ی رژیم مورد نیاز به دنیا آوردن نوزاد پسر

رژیم غذایی چگونه می تواند در بدنیا آوردن پسر اثر بگذارد؟

ابتدا باید درمورد تعیین جنسیت آگاهی کامل پیدا کنید. تعیین جنسیت زمانی صورت می گیرد که اسپرم بتواند یک تخمک را بارور کند. آن زمان می توان درمورد تعیین جنسیت به صورت قطعی صحبت کرد.

اسپرم دارای کروموزم است و کروموزوم دو نوع Y و X دارد. کروموزوم Y مربوط به جنسیت پسر و کروموزوم X مربوط به جنسیت دختر است. اگر تخم باردار شد توسط کروموزمY باشد، نوزاد شما پسر خواهد بود و در غیر این صورت، نوزاد دختر خواهد شد.

کروموزوم های Y سرعت بیشتری نسبت به کروموزوم های X دارند و این می تواند شانس به دنیا آوردن نوزاد پسر را بیشتر کند اما انرژی این کروموزوم ها نسبت به کروموزوم X کمتر است.

این یعنی کروموزوم مربوط به جنست پسر، ماندگاری کمتری دارد ولی کروموزوم مربوط به جنسیت دختر می تواند زمان بیشتری بماند تا تخمک گذاری شروع شده و نوزاد دختر شود. به همین دلیل اکثر متخصص سونوگرافی غربالگری پیشنهاد می کنند که برای داشتن نوزاد پسر، در موقع تخمک گذاری رابطه جنسی برقرار کنید تا کروموزم های Y بتوانند تخمک ها را بارور کنند. علاوه بر این مورد، رژیم غذایی نیز می تواند در جنسیت نوزاد تاثیر زیادی داشته باشد. در ادامه با چگونگی این کار آشنا خواهید شد.

تاثیر رژیم غذایی در به دنیا آوردن نوزاد پسر

رژیم غذایی موثر در به دنیا آوردن نوزاد پسر

چه غذاهایی باید بخوریم تا احتمال  به دنیا آوردن نوزاد پسر  بیشتر باشد؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که هرچه کالری بیشتر توسط مادر مصرف شود، احتمال اینکه نوزاد پسر باشد بیشتر است. مخصوصا اگر در صبحانه، میزان کالری دریافتی مادر زیاد باشد، می تواند احتمال  به دنیا آوردن نوزاد پسر  را چند برابر کند. طبق آزمایشاتی که انجام شد، مادرانی که قبل از بارداری از غذاهای پرکالری مصرف کرده و یا از یک رژیم غذایی مغذی استفاده می کردند، بیشتر نوزاد پسر بدنیا آورده اند. البته این نظریه از نظر بسیاری از سرویس های بهداشتی و سلامتی رد شده است زیرا دریافت کالری زیاد می تواند خطراتی را نیز به همراه داشته باشد. اما این احتمال وجود دارد که با مصرف کردن رژیم پرکالری قبل از بارداری، نوزاد شما پسر باشد. برای اینکه با این رژیم غذایی بیشتر آشنا شوید ادامه این مقاله را از دست ندهید.

رژیم غذایی برای به دنیا آوردن نوزاد پسر

سه گروه از مواد غذایی هستند که با مصرف آنها قبل از بارداری می توانید احتمال به دنیا آوردن نوزاد پسر را بالا ببرید. اولین گروه، مواد غذایی حاوی پتاسیم است. در این گروه مواد غذایی مانند موز، سیب زمینی، ماهی، آووکادو، حبوبات و … قرار دارند.

گروه دوم مواد غذایی قلیایی هستند. مواد غذایی قلیایی عبارت اند از: فلفل دلمه ای، کرفس، سیر، کلم بروکلی، اسفناج، لیمو، کلم کیل و … . گروه سوم نیز مواد غذایی هستند که نشاسته زیادی دارند.

مواد غذایی که نشاسته زیادی دارند مانند برنج، پاستا، لوبیا، نخود، سیب زمینی، جو دوسر و … می تواند در به دنیا آوردن یک نوزاد پسر نقش بسزایی داشته باشند. این سه گروه، رژیم پسردار شدن هستند.

با این وجود، همه این ها احتمال است و مصرف این مواد غذایی می تواند احتمال پسردار شدن را بیشتر کند. در هر صورت می توانید با انجام سونوگرافی غربالگری، جنسیت نوزاد خود را بدانید.

رژیم غذایی برای به دنیا آوردن نوزاد پسر

کلام پایانی درباره به دنیا آوردن نوزاد پسر

این مقاله درباره به دنیا آوردن نوزاد پسر بود و شما رژیم غذایی را دیدید که با پیروی کردن از آن می توانید احتمال پسردار شدن را بیشتر کنید. امیدوارم که این مقاله برایتان مفید بوده باشد. از اینکه تا آخر این مقاله با ما همراه بوده اید کمال تشکر و قدردانی را داریم.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟