تاثیر آلودگی هوا بر باروری زنان چگونه است؟

تاثیر آلودگی هوا بر باروری زنان چگونه است؟

آلودگی هوا یکی از مهم ترین عواملی است که می تواند بر باروری بانوان تاثیرات منفی بگذارد. با توجه به تحقیقات انجام شده، بخش بزرگی از زنانی که در معرض آلودگی هوا قرار داشته اند دچار مشکلات باروری شده اند.
خطر و احتمال روبرو شدن با مشکلات باروری در بانوان و آقایانی که در معرض مواد شیمیایی، آلودگی بیش از حد هوا، گرما، آفت کش ها و … قرار دارند، 20 درصد از بقیه افراد بیشتر است.
البته عوامل مهم دیگری مانند سن بارداری در این قضیه نقش دارند اما نمی توان تاثیر آلودگی هوا بر باروری زنان را نیز نادیده گرفت. آلودگی ها با تاثیر بر هورمون های استروئیدی باعث می شوند تا در باروری زنان اختلال ایجاد شود.
همچنین بر طبق آزمایشاتی که در ایتالیا نسبت به تاثیر آلودگی هوا بر باروری زنان انجام شد، نشان داد که هورمون مولرین که در زنان به عنوان نشان دهنده تعداد تخمک ها وجود دارد، نسبت به هوا آلوده عکس العمل نشان داده و سطح اش بسیار پایین می آید. این در صورتی است که میزان و سطح این هورمون در بانوانی که در معرض آلودگی هوا قرار ندارند، بسیار بالا است. بسیاری از پزشک متخصص سونوگرافی غربالگری نیز این موضوع را تایید می کنند.
البته تاثیر آلودگی هوا بر باروری زنان تنها یکی از عوامل ناباروری است و ممکن است عوامل دیگری در ایجاد ناباروری دست داشته باشند. به هر صورت، زنانی که در مناطق با آلودگی بالا زندگی می کنند احتمال فرزندآوری کمتری دارند.

ultrasound (2)

سونوگرافی غربالگری در تهران

برای درخواست وقت ملاقات و نوبت دهی با ما در تماس باشید

تاثیر آلودگی هوا بر باروری زنان

عنوان این مقاله از سایت ما، تاثیر آلودگی هوا بر باروری زنان است. شاد باورش برایتان سخت باشد اما آلودگی هوا سهم بسیار بزرگی در ناباروری بانوان دارد. متاسفانه در شهر های پر جمعیت کشورمان مانند تهران، آلودگی هوا بسیار زیاد است و این باعث می شود تا خطرات زیادی درمورد باروری زنان در این شهرها ایجاد شود. توصیه می شود برای اطمینان خاطر به مراکز سونوگرافی غربالگری مراجعه کنید و تحت نظر پزشک باشید.
ما در این مقاله می خواهیم تاثیر آلودگی هوا بر باروری زنان را با شما بررسی کنیم. این مقاله پرده از راز مشکلاتی که آلودگی هوا می تواند در باروری زنان بوجود بیاورد، بر خواهد داشت. به شما پیشنهاد می کنیم که تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

تاثیر آلودگی هوا بر باروری زنان

همه چیز درباره تاثیر آلودگی هوا بر باروری زنان

انواع آلودگی هوا و مواد تشکیل دهنده آنها

در اولین بخش از این مقاله می خواهیم با شما انواع آلودگی هوا و تاثیر آلودگی هوا بر باروری زنان را بررسی کنیم. آلودگی هوا دو نوع هستند. آلودگی هوای محیطی و آلودگی هوای خانگی دو نوع مهم آلودگی هوا هستند که در شهرها وجود دارد.
آلودگی هوا محیطی از فعالیت نیروگاه ها، کارخانه ها، وسایل نقلیه و… ایجاد می شوند. البته منظور ما از وسایل نقلیه، وسایلی هستند که برای حرکت از سوخت فسیلی استفاده می کنند. آلودگی هوا خانگی نیز به آلودگی گفته می شود که در فضا خانه از سوختن زغال سنگ، نفت سفید و یا چوب ایجاد می شوند.
هر دو نوع این آلودگی ها نقش بسیار زیادی در تشکیل همدیگر دارند زیرا آن دو با هم در ارتباط هستند. اما شاید برایتان جالب باشد که در مورد مواد تشکیل دهنده این آلودگی ها بیشتر بدانید.
ذرات معلق که از سوختن موادی مانند سوخت های فسیلی ایجاد می شود؛ دی اکسید گوگرد مه از سوختن سوخت فسیلی ایجاد می شود، از آن که از ارتباط نور خورشید و آلاینده‌ها ایجاد می شود؛ دی اکسید نیتروژن که از ترافیک ایجاد می شود و… جزء مهم ترین مواد تشکیل دهنده آلودگی ها هستند. و بهتر است برای چک کردن تاثیر آلودگی بر باروری زنان، تحت نظر پزشک متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران و یا شهرستان ها باشید.

انواع آلودگی هوا و مواد تشکیل دهنده آنها

آلودگی ها بر چه کسانی تاثیرات منفی می گذارد؟

آلودگی ها بر چه کسانی تاثیرات منفی می گذارد؟بسیاری از افرادی می توانند توسط آلودگی هوا دچار مشکلاتی شوند که گاهی بسیار خطرناک هستند. افرادی که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد کسانی هستند که آلودگی هوا برای آنها خطرناک است و یا باعث تشدید شدن بیماری آنها می شود.
کودکان، افراد مسن، افراد مبتلا به بیماری های تنفسی مانند آسم، افراد مبتلا به بیماری های قبلی، افرادی که در فضای باز فعالیت می کنند،افراد مبتلا به دیابت و همچنین زنان جزء کسانی هستند که آلودگی هوا می تواند بیشترین آسیب را به آنها بزند. اما شاید برایتان جالب باشد بدانید تاثیر آلودگی هوا بر باروری زنان چگونه است؟ تحت نظر پزشک متخصص در مراکز سونوگرافی غربالگری که انواع آزمایش ها مانند بهترین سونوگرافی جنین را انجام می دهند، باشید. با ما همراه باشید تا با این مطلب بیشتر آشنا شوید.

چه موادی تاثیر آلودگی هوا بر باروری زنان را بیشتر می کنند؟

شاید این برایتان سوال باشد که چه ترکیباتی از آلودگی هوا بر باروری زنان تاثیر می گذارد؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم ترکیباتی مانند آفت کش ها ارگانوفسفره، ترکیبات کلر آلی، بیسفنول و … از مهم ترین ترکیباتی هستند که تاثیر آلودگی هوا بر باروری زنان را چند برابر می کنند. همچنین آلاینده های هوا، فلزات و مواد شیمایی در این گروه قرار دارند. توصیه می شود به زنان باردار که تحت نظر پزشک متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران و یا شهرستان ها باشید.

چه موادی تاثیر آلودگی هوا بر باروری زنان را بیشتر می کنند؟

کلام پایانی

شما در این مقاله با “تاثیر آلودگی هوا بر باروری زنان” آشنا شدید. شما یاد گرفتید که آلودگی هوا چند نوع است و چه ترکیباتی در آلودگی هوا وجود دارد. همچنین با تاثیر آلودگی بر بارداری و ترکیباتی که بارداری را دچار اختلال می کنند به خوبی آشنا شدید. و به شما توصیه شد که تحت نظر پزشک متخصص سونوگرافی غربالگری باشید. امیدوارم این مقاله برایتان مفید بوده باشد. از اینکه تا آخر این مقاله با ما همراه بوده اید کمال تشکر را داریم.

منبع:

NIH

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟