تغییرات دستگاه ادراری در دوران بارداری چگونه است؟

تغییرات دستگاه ادراری در دوران بارداری چگونه است؟

شاید این سوال در ذهن تعداد زیادی از شما کاربران گرامی باشد که تغییرات دستگاه های بدن در دوران بارداری چیست و اصلا به چه دلیل این تغییرات صورت می گیرد؟ برای پاسخ در راستای این سوال باید بگوییم بارداری یک شرایط جدید برای بدن است.

بدن نیز برای ارائه بهترین عملکرد نسبت به مادر و جنین، باید با شرایط جدید بوجود آمده، تغییر کند. پس تغییراتی که در دستگاه های  بدنی مادر در دوران بارداری رخ می دهد در اصل جوابی به تغییر شرایط و یا همان بارداری است.

اگر این تغییرات صورت نگیرند، قطعا برای مادر و جنین مشکلاتی بوجود می آید. البته همیشه این تغییرات در دستگاه های بدنی بانوان نیست. می توان گفت علاوه بر این دستگاه ها، تغییرات ظاهری و یا اندامی و همچنین تغییرات هورمونی صورت می گیرند.

اما در این مقاله می خواهیم با شما به بررسی تغییرات دستگاه های بدن مانند تغییرات دستگاه ادراری بپردازیم. مطالعه ادامه این مقاله اطلاعات بسیار مهمی را در اختیار شما قرار خواهد داد. به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم که ادامه این مقاله را از دست ندهید.

ultrasound (2)

سونوگرافی غربالگری در تهران

برای درخواست وقت ملاقات و نوبت دهی با ما در تماس باشید

تغییرات دستگاه ادراری

دوران بارداری برای بانوان یکی از مواقعی است که به طور کلی بدن را با تغییراتی روبرو می کند. یکی از مهم ترین تغییرات بدنی، تغییرات دستگاه های مختلف بدن مانند گوارش، ادرار، معده و … است. این تغییرات را نمی تواند بیماری دانست زیرا برای همه افراد اتفاق می افتد و کاملا طبیعی است و شما تحت نظر پزشک سونوگرافی غربالگری اطمینان خاطر بیشتری از سلامت مادر دارید.

ما در این مقاله می خواهیم به بررسی تغییرات دستگاه ادراری بپردازیم. البته بعد از بررسی تغییرات دستگاه ادراری، با مهم ترین تغییرات دستگاه های دیگر نیز آشنا خواهید شد. به شما پیشنهاد می کنیم که برای آشنایی بیشتر با این موضوع ادامه این مقاله را از دست ندهید.

تغییرات دستگاه ادراری

آشنایی با تغییرات دستگاه های بدن در طول دوران بارداری

این بخش از مقاله را می توان مهم ترین بخش و همچنین بخش اصلی این مقاله دانست زیرا در این بخش می خواهیم شما را با مهم ترین تغییراتی که قرار است در دوران بارداری مانند تغییرات دستگاه ادراری و… که با آن روبرو شوید، آشنا کنیم و به شما بگوییم که تحت نظر پزشک متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران و یا شهرستان ها بودن مهم است. ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

•تغییرات دستگاه گوارش در دوارن بارداری

دومین ارگان مهم بدن که دچار تغییراتی در دوران بارداری می شود، دستگاه گوارش است. در دوران بارداری، بدن به انرژی و مواد غذایی بیشتری نیاز دارد و همین باعث می شود تا اشتها در بیشتر بانوان بالا برود. البته تعداد کمی از بانوان نیز اشتها کمی خواهند داشت و یا دچار حالت تهوع خواهند شد.
همچنین از جمله تغییراتی که می توان درباره اجزا دستگاه گوارش بیان کرد، شل شدن دریچه های بالایی و پایینی مری است. مری لوله ای است که غذا را از دهان به معده منتقل می کند. در دوران بارداری به دلیل وجود بعضی از هورمون ها، این دریچه ها شل شده و احتمال ایجاد حالت تهوع را بسیار بالا می برند.
روده کوچک، روده بزرگ و کیسه صفرا نیز اجزا بعدی دستگاه گوارش هستند که دچار تغییرات جزئی خواهند شد. در این بخش ها، حرکات کاهش یافته و همین باعث می شود تا تخلیه خیلی کندتر پیش رود. برای دوری از همه این مشکلات بهتر است که بعد از غذا خوردن هرگز به حالت خوابیده قرار نگیرید و حتما وعده های قضایی را در دفعات زیاد و به مقدار کم میل کنید. برای مثال در هر روز 5 وعده غذا بخورید اما مقدار وعده های غذایی را کم کنید.
برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره تغییرات دستگاه ادراری و یا دیگر دستگاه های مهم بدن می توانید در هنگام انجام بهترین سونوگرافی جنین و یا سونوگرافی غربالگری در تهران، با پزشک مربوطه صحبت کنید و اطلاعات خود را بالا ببرید.

•تغییرات دستگاه گوارش در دوارن بارداری

•تغییرات فیزیولوژیک دستگاه ادراری در دوران بارداری

تغییرات دستگاه ادراری در دوران بارداری اولین مورد می باشد که قرار است مورد نقد و بررسی قرار دهیم. همانطور که گفته شد، در این حجم دستگاه های بدنی نیز ممکن است دچار تغییر شود. دستگاه ادراری از این قاعده مستثنی نیست.
اولین تغییرات دستگاه ادراری، بزرگ شدن کلیه ها است. در طول این دوران، هر کلیه 1 تا 1.5 سانتی متر به طولش اضافه خواهد شد. همچنین این بزرگ شدن سایز در کلیه باعث می شود تا وزن آن نیز افزایش اندکی داشته باشد.
دومین تغییرات دستگاه ادراری مربوط به میزراه ها می شود. میز راه ها، لوله هایی هستند که ادرار را از کلیه به مثانه منتقل می کنند. گشاد شدن این میزراه ها نیز دومین تغییری است که در دوران بارداری صورت می گیرد.
سومین تغییرات دستگاه گوارش مربوط به موادی هستند که در ادرار، محلول است. در خالت عادی، وجود قند در ادرار بانوان غیر طبیعی است اما در دوران بارداری با توجه به بعضی از تغییرات، می توان مقداری قند در ادرار یافت.
البته گاهی این قند نشانه داشتن دیابت است که این موضوع با انجام آزمایش و تحت نظر بودن پزشک متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران و یا شهرتان، مشخص می شود و شما می تواند بدانید که این تغییران از دیابت است و یا جزء تغییرات طبیعی بدن می باشد.

•تغییرات فیزیولوژیک دستگاه ادراری در دوران بارداری

کلام پایانی

عنوان این مقاله از سایت ما، “تغییرات دستگاه ادراری” بود و شما با خواندن این مقاله یاد گرفتید که دستگاه گوارش و دستگاه ادرار در دوران بارداری دچار چه تغییراتی می شوند و بهترین روش برای گذراندن این دوران کدام است و تحت نظر پزشک متخصص سونوگرافی غربالگری بودن به شما اطمینان خاطر از سلامت مادر و جنین می دهد. امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. از اینکه تا آخر این مقاله با ما همراه بوده اید کمال تشکر را داریم.

منبع:

NHS

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟