درمان ناباروری با ای وی اف چگونه است؟

درمان ناباروری با ای وی اف چگونه است؟

درمان ناباروری با ای وی اف یک نوع روش بارداری در عصر حاضر است که با مراحل و شرایط مخصوصی امکان پذیر است. در حال حاضر بسیاری از خانم‌ها از این روش برای باردار شدن خود استفاده می‌کنید. برخی ممکن است به صورت طبیعی قادر نباشد که باردار شوند و در این شرایط می‌توان از روش‌های جایگزین این‌چنینی استفاده کرد. در روش درمان ناباروری با ای وی اف میتوان گفت که از داروهای هورمونی استفاده میشود و تاثیر زیادی دارد. تا آخر این مقاله همراه ما باشید تا توضیحات بیشتری در این باره بدهیم.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟ 

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟ 
ultrasound (2)

سونوگرافی غربالگری در تهران

برای درخواست وقت ملاقات و نوبت دهی با ما در تماس باشید

IVF چیست؟

باید این‌گونه در نظر گرفت که لقاح باید در خارج از رحم فرایند خود را سپری کند. با گرفتن تخمک‌ها از اهداکننده و جای دادن آن درون شیشه همراه با اسپرم، به بارور شدن کمک می‌کنند. در زمان بارور شدن تخمک، شما را با یک حالت توپ مانند سلولی روبرو می‌کنند که می‌توان به رحم انتقال داد. می‌توان گفت ای وی اف از سال 1978 توانسته فرایند خود را در این زمینه به صورت جدی آغاز کند. در برخی از شرایط تنها از این روش می‌توان به بارداری برخی از بانوان اعتماد کرد که پزشک زنان و زایمان این موضوع را به فرد مورد نظر هرچه سریع‌تر اطلاع می‌دهد.
همان‌طور که مهارت و تبحر متخصص سونوگرافی غربالگری برای شما موضوع مهمی است، باید در هنگام مراجعه به پزشک زنان زایمان نیز به باتجربه‌ترین‌ها مراجعه کنید که ما به شما توصیه می‌کنیم از متخصصین مجموعه اینترنتی دلیری استفاده کنید.

همه چیز درباره درمان ناباروری با ای وی اف

مراحل درمان ناباروری با ای وی اف

می‌توان گفت در روش ای وی اف نیز داروهای هورمونی نقش مهمی را ایفا می‌کنند. دلیل استفاده از داروهای هورمونی نیز این است که در تخمدان‌ها بتوان به تولید تخمک‌های بیشتری پرداخت. می‌توان گفت در ای شرایط شما باید به فردی ماهر برای سونوگرافی مراجعه کنید؛ چرا که اگر برای انجام سونوگرافی غربالگری به دنبال بهترین هستید، برای انجام این روش درمانی نیز باید به یک مرکز معتبر برای این کار مراجعه کنید که ما به شما مجموعه دلیری را معرفی می‌کنیم.
پزشک در این شرایط می‌تواند با کمک گرفتن از سونوگرافی واژینال، از بیهوشی خفیفی بهره برده و توسط سوزنی بسیار ظریف به تخلیه تخمک‌ها از درون تخمدان بپردازد. اگر بخواهیم این روش درمانی را به صورت مرحله‌ای برای شما شرح دهیم، بدین ترتیب است:
مرحله اول شامل تحریک تخمدان‌ها است تا بتوان به جایگذاری تخمک‌ها اقدام کنند. مرحله دوم به خروج چند تخمک بالغ مربوط است که این کار در سونوگرافی انجام می‌پذیرد. حال نوبت بارور کردن تخمک است تا در مرحله بعدی بتوان جنین را به رحم منتقل کرد. عمدتاً این مرحله 2 یا 5 روز بعد از انجام لقاح انجام‌پذیر است.

مراحل درمان ناباروری با ای وی اف

درمان ناباروری با ای وی اف روشی مطمئن است؟

توجه داشته باشید که IVF شاید با شکست نیز شما را روبرو کند. به‌ هر حال اگر خانمی سن بالایی داشته باشد، احتمال موفق شدن از طریق این روش آن‌چنان بالا نخواهد بود؛ همچنین قوی و ضعیف بودن جنین خود موضوع بسیار مهمی است که معمولاً در زمان مراجعه به متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران این موضوع روشن می‌شود، کیفیت تخمک و اسپرم را نیز موضوع کمی نباید در نظر بگیرید که شاید به کیفیت پایین این 2 به شکست در این روش درمان ناباروری ختم گردد.
مشکلاتی که در رحم و لگن وجود دارد را نیز نباید نادیده گرفت که این خود موضوع مهمی به شمار می‌آید. اگر تخمدان پاسخ مناسبی را به داروهای هورمونی ارائه ندهد، چندان امیدی به موفقیت در این روش نباید داشته باشید. هر نوع ناهنجاری‌های کوروموزومی، اختلالاتی که به لانه گزینی مرتبط است یا اشکالاتی که به انتقال جنین ختم می‌شود را از جمله دلایلی می‌توان در نظر گرفت که این روش درمانی را ممکن است با شکست مواجه کند. توجه داشته باشید که 50 درصد به انتخاب شما برای یک مجموعه معتبر بستگی دارد و 50 درصد به شرایط بدنی فرد اهداکننده و نوع اسپرمی که به کار می‌آید.

درمان ناباروری با ای وی اف روشی مطمئن است؟

میزان موفقیت درمان ناباروری با ای وی اف

زمانی میزان موفقیت در این روش افزایش می‌یابد که شما به دنبال بهترین باشید. یعنی بهترین سونوگرافی جنین ، بهترین پزشک زنان زایمان، بهترین داروها و… که همگی در افزایش میزان موفقیت در این روش درمانی نقش مهمی را ایفا می‌کنند.
این نکته را به خاطر بسپارید که چنانچه سن بیمار کمتر از 35 سال باشد، احتمال موفقیت در این حوزه نیز بسیار بالا خواهد بود و مقوله سن را نمی‌توان یک مقوله کم‌ اهمیت در نظر گرفت. افزایش ذخیره تخمدانی نیز موضوع مهمی است و نداشتن بیماری‌هایی نظیر دیابت، تیروئید، فشارخون و موارد این‌چنینی دیگر را نیز بهتر است دخیل بدانید. همچنین به خاطر داشته باشید که هر چه قدر با کیفیت‌تر زندگی کنید همیشه شانس شما برای همه‌چیز بالا می‌رود و اگر روزی مایل به انجام روش‌های درمانی این‌چنینی شوید نیز سبک زندگی شما در نتیجه این روش‌های درمانی بی‌تأثیر نخواهد بود.

آیا استفاده از IVF با وجود فرزند امکان پذیر است؟

بله امکان پذیر است؛ ولی باید همراه با رعایت چندین نکته بسیار مهم باشد. قبل از IVF فرد مورد نظر باید فرزندی سالم را به دنیا آورده باشد. به هیچ عنوان سابقه مصرف دخانیات و مواد مخدر نمی‌تواند در تحقق چنین امری بی‌تأثیر باشد. خانم‌های زیر 35 سال با درصد موفقیت بیشتری روبرو می‌شوند و اگر نتیجه به‌درستی حاصل شد بهتر است مراجعه به سونوگرافی غربالگری در تهران نیز هرچه سریع‌تر از طریق مجموعه آنلاین دلیری مراجعه کنید.

چرا از IVF استفاده می‌کنند؟

دلیل اینکه از درمان ناباروری با ای وی اف ( IVF ) استفاده می‌کنند، می‌تواند مشکلات ژنتیکی باشد. ناتوان بودن اسپرم در هنگام نفوذ را به هیچ عنوان نمی‌توان نادیده گرفت؛ همچنین اگر علیه تخمک و اسپرم اگر آنتی بادی وجود داشته باشد، احتمال مراجعه به این روش درمانی را افزایش می‌دهد. اندومتریوز، خروج لوله‌های رحمی، آسیب دیدگی لوله‌های رحمی و یا مسدود بودن آن‌ها، کاهش تعداد اسپرم و اختلال در تخمک گذاری را می‌توان از جمله دلایل استفاده به این روش درمانی ناباروری دانست.

سخن پایانی

” درمان ناباروری با ای وی اف ” با مراجع به بهترین دکتر زنان و نازایی امکان پذیر است. اگر شما از مجموعه‌ای که سابقه و تجربه بالایی ندارد استفاده کنید، قطعاً هزینه و زمان زیادی را از دست خواهید داد. به همین دلیل همه‌چیز به شما بستگی دارد. مجموعه آنلاین دلیری بهترین خدمات را با قیمت مناسب توسط متخصص‌ترین افراد در اختیار شما قرار می‌دهد، کافی است با مشاورین ما در این مجموعه در ارتباط باشید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟