با دندان درد در بارداری چه کنیم؟

با دندان درد در بارداری چه کنیم؟

متأسفانه یکی از مشکلاتی که بسیاری را با دردهای آزاردهنده‌ای روبرو می‌کند دندان درد در بارداری  است. در دوران بارداری بانوان عزیز نمی‌توانند از انواع آنتی بیوتیک، مسکن و حتی بسیاری از روش‌های درمانی مانند کشیدن دندان، عصب‌کشی و موارد این‌چنینی استفاده کنند.

به همین دلیل باید با روش‌های درمانی مطمئن و بی‌خطری آشنا شوند تا علاوه بر تسکین دردسلامت جنین حفظ شود. روش‌های درمانی مطمئن و بی‌خطری وجود دارد که همراه با راهکارهای پیشگیری از انواع دندان درد در بارداری در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟ 

ultrasound (2)

سونوگرافی غربالگری در تهران

برای درخواست وقت ملاقات و نوبت دهی با ما در تماس باشید

دندان درد در بارداری

بسیاری از افراد زمانی که برای انجام سونوگرافی غربالگری به ما مراجعه می‌کنند‌، در مورد علت‌های دندان درد زمان بارداری سوالاتی می‌پرسند. می‌توان گفت جمع شدن پلاک، رژیم‌های غذایی مملو از کربوهیدرات و همچنین اسید معده از جمله دلایل اصلی برای ایجاد دندان درد در بارداری به شمار می‌آیند.

استفراغ که عمدتاً بانوان باردار صبح هنگام به آن دچار می‌شوند، باعث صدمه و لطمه به مینای دندان می‌شود و همین امر می‌تواند یکی از علت‌های اصلی دندان درد باشد. متأسفانه مصرف کربوهیدرات در دوران بارداری نیز افزایش می‌یابد؛ چرا که بانوان در این دوران علاقه شدیدی به مصرف انواع تنقلات قندی و در نتیجه آن به وجود آمدن حفره‌های دندانی دارند. جمع شدن پلاک نیز می‌تواند به التهاب و خونریزی لثه منجر شود که در دوران حاملگی تغییرات هورمونی را در پی داشته و همین امر باعث تهوع و استفراغ شده که می‌تواند عامل اصلی ایجادپلاک دندان معرفی شود. 

دندان درد در بارداری

همه چیز درباره دندان درد در بارداری

درمان دندان درد در بارداری

همان‌طور که شما در زمان بارداری باید به سونوگرافی غربالگری در تهران یا شهر خود مراجعه کنید، در هنگام مواجهه با دندان درد نیز تنها باید از دندان‌پزشکان ماهر و متخصص کمک بگیرید. خصوصاً اگر با درد دندان مداومی روبرو شوید، نباید به مصرف هرگونه داروی بدون نسخه بیندیشید؛ چراکه مشکلات و آسیب‌هایی را در بر خواهد داشت. به همین دلیل تنها با تجویز پزشک از داروهای مناسب می‌توان استفاده کرد؛ زیرا برخی از آنتی بیوتیک‌‎ها و حتی مسکن‌ها شاید در دوران حاملگی مورد تائید قرار نگیرند.

می‌توان گفت عکس از دندان با اشعه ایکس نیز در این دوران چندان خطری ندارد، البته اگر از پیشبندی محافظ برای پوشش گردن و شکم استفاده کنید. در برخی از شرایط دندان‌پزشک توصیه می‌کند که برای گرفتن عکس از دندان تا بعد از تولد نوزاد صبر کنید.

 معمولاً اگر توده‌هایی که روی لثه به وجود می‌آید، مزاحمتی برای غذا خوردن فرد نداشته باشند، دندان‌پزشک تصمیم‌گیری خود را با توجه به اینکه فرد در چند ماهگی به سر می‌برد، قطعی می‌کند. معمولاً سه‌ماهه دوم بارداری می‌تواند زمان مناسبی برای جایگزینی دندان باشد ولی باز هم نظر دندان‌پزشک با بررسی وضعیت خانم باردار مهم و مورد توجه قرار می‌گیرد.

درمان دندان درد در بارداری

مؤثرترین روش درمان

می‌توان گفت که یکی از مؤثرترین راهکارهایی که می‌تواند “دندان درد در بارداری” را کاهش دهد، استفاده از کمپرس سرد است. شما کمپرس را روی محل مورد نظر قرار داده تا اگر تورمی به وجود آمده نیز هر چه سریع‌تر کاهش یابد. برای این کار تنها کافی است از یک کیسه پر از آب یخ استفاده کرده یا حتی حوله‌ای را بعد از اینکه داخل آب سرد خیس کرده‌اید، روی محل موردنظر قرار دهید.

این‌چنین است که اعصاب دندان بی‌حس شده و می‌تواند درد را تسکین دهد. این روش جزء کم‌خطرترین و مطمئن‌ترین روش‌هایی است که می‌توان انتخاب کرد. شما علاوه بر اینکه از سایت معتبر و اینترنتی دلیری می‌توانید با متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران یا شهر خود در ارتباط باشید، نیز دندان‌پزشکان ماهری را می‌توانید، بیابید.

روش‌های پیشگیری از دندان درد در بارداری

همان‌طور که بهترین سونوگرافی جنین راهکارهایی را برای مقاومت هرچه بهتر از جنین به شما پیشنهاد می‌دهد، صد درصد دندانپزشکی ماهر و متخصص در مورد پیشگیری از دندان درد در این دوران توصیه‌هایی خواهد داشت. در ابتدا بهتر است بدانید که باید رعایت بهداشت دهان و دندان را بسیار جدی بگیرید و روزانه 2 مرتبه و در 2 دقیقه از خمیردندان حاوی فلوراید برای شستشوی منظم دندان‌های خود استفاده کنید.

معمولاً کارایی نخ دندان روزانه 1 مرتبه نیز برای جلوگیری از جمع شدن پلاک روی دندان مفید است؛ همچنین مسواکی که دارای رشته‌های نرم و سر کوچک باشد را نیز می‌توان گزینه‌ای ایده آل معرفی کرد. به هیچ عنوان از نوشیدنی‌ها و غذاهای شیرین استقبال نکنید. جایگزین این غذاها می‌تواند وعده‌های غذایی خاصی مانند سبزی‌ها و انواع میوه‌های تازه باشند.

 ممنوعیت استفاده از دهان‌شویه حاوی الکل را جدی گرفته و به هیچ عنوان به مصرف دخانیات تمایل نداشته باشید. چنانچه با تهوع و استفراغ در هنگام صبح روبرو می‌شوید، لطفاً دهان خود را با آب شسته و حتی‌الامکان1 ساعت بعد را برای مسواک زدن انتخاب کنید.

هزینه خدمات دندانپزشکی

هزینه دریافتی متخصص سونوگرافی غربالگری شاید برای برخی از افراد هزینه کمی نباشد، اما زمانی که شما از خدمات سایت معتبر و اینترنتی دلیری استفاده کنید، با قیمتی منصفانه و خدماتی تضمین‌ شده روبرو خواهید شد؛ چرا که علاوه بر خدمات مربوط به سونوگرافی شما می‌توانید با دندانپزشکان ماهر و متخصصی در این سایت آشنا شوید که به خاطر سابقه کاری بالا و تجربه خوبی که به دست آورده‌اند، با هزینه‌ای مناسب بهترین خدمات را بدون کوچک‌ترین خطری در اختیار شما ما قرار می‌دهند. تنها کافی است با مشاورین ما در این سایت در ارتباط باشید.

 لطفاً به این نکته دقت کنید که هیچ‌گاه به‌خاطر هزینه پایین‌تر کیفیت را موضوعی بی‌اهمیت در نظر نگیرید. اگر دندان‌پزشکی مهارت و تجربه کافی در این‌کار نداشته باشد، چه بسا شما را مشکلات و آسیب‌های وحشتناکی رو‌برو کند. به همین دلیل، لطفاً از خدمات مطمئن و تضمین شده در این حوزه استفاده کنید، در غیر این صورت شاید از نتایج کار رضایت کافی نداشته باشید.

هزینه خدمات دندانپزشکی

سخن پایانی

لطفاً دندان درد در دوران بارداری را مسئله‌ای جدی در نظر بگیرید؛ چرا که در غیر این‌صورت ممکن است روی سلامت جنین نیز تأثیرات غیرقابل جبرانی بگذارد. امروزه با وجود پیشرفت صفحات وب شما لازم نیست تا مدت‌زمان زیادی را برای پیدا کردن یک دندان‌پزشک ماهر سپری کنید. تنها کافی است به سایت معتبر و اینترنتی دلیری مراجعه کرده و از خدمات مربوط به این حوزه در کمترین زمان ممکن با هزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در ارتباط باشید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟