دلیل ریزش مو در دوران بارداری چیست؟

ریزش مو در دوران بارداری چیست؟

یکی از رایج ترین مشکلاتی که اکثر بانوان در دوران بارداری با آن روبرو می شوند ریزش مو است. ریزش مو در دوران بارداری آنچنان اتفاق نادری نیست زیرا به دلیل بعضی از تغییراتی که در بدن ایجاد می شود، ریزش مو نیز شروع خواهد شد. اما بسیاری از بانوان روی موهای خود حساس اند و نمی خواهند تا به همین راحتی موهای خود را از دست بدهند. ما در این مقاله می خواهیم به طور کامل مبحث ریزش مو در دوران بارداری را با شما بررسی کنیم. به شما پیشنهاد می کنیم که ادامه این مقاله را از دست ندهید.

ultrasound (2)

سونوگرافی غربالگری در تهران

برای درخواست وقت ملاقات و نوبت دهی با ما در تماس باشید

ریزش مو در دوران بارداری

ریزش مو در دوران بارداری مشکلی است که برای بعضی از بانوان اتفاق می افتد. گروهی از بانوان هستند که در دوران بارداری به دلیل تغییر در میزان هورمونی مانند استروژن، موهای آنها بسیار زیبا و ضخیم می شود.

اما این شرایط برای همه بانوان رخ نمی دهد و تعداد زیادی از آنها به ریزش مو مبتلا می شوند. همه ما می دانیم که مو یک بخش بسیار مهم در زیبایی ظاهری است و این موضوع در بین زنان اهمیت بیشتری نیز دارد. از دست دادن مو در دوران بارداری می تواند برای یک زن بسیار تلخ باشد. معمولا ریزش مو بعد از زایمان شدید می شوند. 3 ماه پس از زایمان دقیقا دورانی است که ریزش مو به اوج خود می رسد و شما احساس می کنید که بیشتر موهای خود را از دست دادید. البته این ریزش مو همیشگی نخواهد بود و پس از گذشت 6 ماه تا 1 سال، این ریزش مو به حالت عادی بر می گردد و شما موهای خود را از دست نمی دهید. اما سوال اینجاست که به چه دلایلی، مو شروع به ریزش می کند؟

شما همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع سونوگرافی غربالگری به متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران مراجعه نمایید. رادیولوژی دکتر دلیری آماده خدمت رسانی به شما هموطنان گرامی باشد.

دلایل ریزش مو در دوران بارداری

همزمان با بارداری، تغییراتی در بدن صورت می گیرد که به کلی بدن را تغییر می دهد. اما اگر خواسته باشیم درمورد ریزش مو صحبت کنیم باید گفت که این تغییرات هورمونی و تغییرات جسمی هستند که ریزش مو را ایجاد می کنند. اگر این تغییرات هورمونی در ابعاد بزرگتری پیش رفت پیشنهاد می شود به یک متخصص سونوگرافی غربالگری مراجعه نمایید. با ما همراه باشید تا با این دلایل بیشتر آشنا شوید. برای آشنایی بیشتر با نکات بارداری مانند بهترین سونوگرافی جنین و بهترین مرکز سونوگرافی غربالگری در تهران به مقالات دیگر سایت ما سر بزنید.

دلایل ریزش مو در دوران بارداری

مصرف نکردن به اندازه مواد مغذی

اولین دلیل که می تواند دلیل برای ریزش مو باشد، مصرف نکردن به اندازه مواد مغذی است. در دوران بارداری، بدن بیشتر از همیشه به انرژی و مواد مغذی نیاز دارد. این باعث می شود تا شما مواد مغذی زیادی مصرف کنید. اما همانطور که می دانید، در بسیاری از مواقع، حالت تهوع تمام مواد مغذی مصرف شده را پس می زند و شما هیچ منفعتی از آنها دریافت نمی کنید. همین باعث می شود تا بدن با کمبود مواد مغذی دچار شده و ریزش مو شروع شود. البته اگر برای جبران کمبود ویتامین، ویتامین زیادی مصرف می کنید، می تواند دلیلی بر ریزش مو شما باشد.

مشکلات تیروئیدی

مشکلات تیروئیدی نیز جزء دلایلی هستند که می توانند باعث ایجاد ریزش مو در دوران بارداری شوند. کم کاری تیروئید باعث می شود تا هورمون تیروئید نیز کم شود و هورمون تیروئید وظایف مهمی همچون رشد مو و ناخن، تنظیم سوخت و ساز بدن و همچنین سلامت روح و روان دارد.

مشکلات تیروئیدی

برای جلوگیری از ریزش مو در دوران بارداری باید چیکار کرد؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت که چند راهکار برای جلوگیری از ریزش مو در دوران بارداری وجود دارد که با انجام دادن آنها می توانید تا حدی ریزش مو را کم کنید. این راهکارها عبارت اند از:

مصرف به اندازه مواد مغذی و داشتن رژیم غذایی مناسب

سعی کنید تا به اندازه مواد مغذی مصرف کنید تا بدنتان با مشکل کمبود مواد مغذی دچار نشود. برای اینکه حالت تهوع کمتر سراغ شما بیاید نیز می تواند تعداد وعده های غذایی خود در روز را بیشتر کرده و از حجم وعده های غذایی بکاهید. همچنین بعد از مصرف وعده های غذایی دراز نکشید. سعی کنید تا برای تامین همه مواد مغذی مورد نیاز بدن، یک رژیم غذایی سالم داشته باشید. می توانید برای دریافت یک رژیم غذایی مناسب با یک متخصص سونوگرافی غربالگری جنین گفتگو کنید.

استفاده کمتر از حرارت دهنده های مو

ابزارهایی که برای خشک کردن و یا صاف کردن مو استفاده می شوند مانند سشوار و … را کمتر استفاده کنید. اگر هم استفاده از آنها ضروری بود سعی کنید تا روی کم ترین درجه قرار دهید تا موهای شما با حرارت آسیب نبینند.

حرارت دهنده های مو

استفاده نکردن از نگهدارنده های موی شیمیایی

قطعا وقتی به دنبال حل کردن مشکل “ریزش مو در دوران بارداری” هستید، محصولاتی را در بازار خواهید دید که شیمیایی هستند و ادعا می کنند که می توانند این مشکل را کاملا حل کنند. از این محصولات شیمیایی و آرایشی برای مراقبت از موهای خود استفاده نکنید زیرا این مواد شیمیایی می تواند به سلامت شما و جنین لطمه بزنند.

کلام پایانی

این مقاله از سایت ما درباره ریزش مو در دوران بارداری بود. شما می توانید امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. از اینکه تا آخر این مقاله با ما همراه بوده اید کمال تشکر را داریم.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟