سونوگرافی آنومالی چه زمانی انجام می شود؟

سونوگرافی آنومالی چه زمانی انجام می شود؟

سونوگرافی آنومالی یکی از انواع خدمات سونوگرافی است که به بررسی ناهنجاری‌ها، اختلالات و نقایص جنین می‌پردازد. بهتر است بدانید امروزه با پیشرفت تکنولوژی خدمات این‌چنینی مانند سونوگرافی آنومالی را در کمترین زمان ممکن می‌توان به راحتی انجام داد که شما در این مرکز می‌توانید با پزشکی حاذق و ماهر یعنی دکتر دلیری در این زمینه در ارتباط باشید.

سونوگرافی آنومالی چه زمانی انجام می شود؟
ultrasound (2)

سونوگرافی غربالگری در تهران

برای درخواست وقت ملاقات و نوبت دهی با ما در تماس باشید

اسکن سونوگرافی آنومالی

بهترین سونوگرافی جنین می‌تواند به صورت آنومالی یک گزینه عالی برای بررسی ناهنجاری‌های جنین باشد. برخی از بانوان انجام این نوع سونوگرافی را درکنار همسر خود تجربه می‌کنند تا بتوانند به بررسی مشکلات جنین خود بپردازند. اسکن این نوع سونوگرافی 15 الی 20  دقیقه زمان می‌برد که البته اسکن به خاطر مشاهده موارد غیرطبیعی در ماهیت جنین توصیه می‌شود . شاید به خاطر وضعیت جنین نتوان به درستی به انجام سونوگرافی آنومالی پرداخت و به همین دلیل، مصرف قند و شکلات توسط بانوان باردار را در این شرایط توصیه می‌کنیم.

اسکن می‌تواند جزئیات بیشتری را در مورد جنین بیان کند و شاید شما را با زمانی 30 الی 40 دقیقه‌ای هم روبرو کند. چنانچه متخصص سونوگرافی تشخیص دهد که به انجام اکوکاردیوگرافی قلب هم باید بپردازد باید این کار را نیز در بین خدمات سونوگرافی به صورت آنومالی جای داد. از جمله روش‌های آنومالی اسکن می‌توان به اسکن پایه، اسکن پیشرفته و اسکن با جزئیات اشاره کرد که هزینه هر کدام نیز با توجه به نوع اسکن کاملاً متفاوت برآورد می‌شود. 

اسکن سونوگرافی آنومالی

همه چیز درباره سونوگرافی آنومالی

بهترین زمان انجام سونوگرافی آنومالی

از هفته 13 بارداری می‌توان برای انجام این نوع سونوگرافی به متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران مراجعه کرد و تا هفته 28 بارداری ادامه داد. در حالت عادی می‌توان گفت بهترین زمان برای انجام این نوع سونوگرافی اواسط 3 ماهه دوم بارداری بوده که اندام‌های جنین را بتوان به صورت دقیق بررسی کرد.

 همچنین نیازی نخواهد بود که مثانه فرد پر باشد، به این دلیل که شکم این افراد در این دوره از بارداری آن‌قدر بزرگ است که پزشک بتواند تصویر واضحی از جنین را دریافت کند. این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که شما می‌توانید به بررسی حفره شکم، کلیه‌ها، اندام‌ها، سر و مغز جنین با انجام این نوع سونوگرافی بپردازید. هرگونه ناهنجاری جسمی جنینی که در حال رشد است را شما در این سونوگرافی می‌توانید بیابید و همین امر باعث می‌شود که با تصاویر دو بعدی سیاه و سفید روبه‌رو شوید که حقیقتاً نمای خاصی از شکم بانوان باردار را برای مشاهده جنین می‌توان نمی‌توان تصاویر ساده‌ای در نظر گرفت. بهترین زمان انجام سونوگرافی آنومالی

سونوگرافی غربالگری

انجام سونوگرافی غربالگری در تهران بدون فایده نیست که در این بین، سونوگرافی همچون آنومالی فواید قابل قبول و ترغیب کننده‌ای دارد که می‌تواند بانوان باردار را برای انجام این سونوگرافی تشویق کند. معمولاً برای تشخیص آنونسفالی و ناهنجاری‌های قلبی و حتی تشخیص چند قلویی این نوع سونوگرافی یک گزینه ایده آل به شمار می‌آید. البته موضوع به همین چند مورد ختم نمی‌شود؛ چرا که بانوان عزیز می‌توانند نسبت به تشکیل کامل جنین خود اطلاعات کاملی به دست بیاورند و همچنین به بررسی انواع ناهنجاری‌های جسمی همانند لب شکری بودن جنین، پای کوتاه، کوروئید مغزی و هیدرونفروز کلیوی بپردازند.

به هر حال ناهنجاری‌هایی که در ستون فقرات جنین ممکن است به وجود آید را با استفاده از این نوع سونوگرافی می‌توان مورد بررسی قرار داد و همچنین رشد دست و پای جنین را نیز به راحتی مشاهده کرد. ناگفته نماند که برای بررسی مایع آمنیوتیک و ضربان قلب جنین نیز باید به انجام آنومالی سونوگرافی اقدام کرد.

اهمیت انجام سونوگرافی به صورت آنومالی

اهمیت انجام سونوگرافی مانند آنومالی به این دلیل است محل قرارگیری جفت و روند رشد جنین را می‌توان به صورت واضح مورد بررسی قرار داد. در برخی از شرایط بانوان عزیز باردار به دنبال یک عکس دقیق از دوره  بارداری خود هستند که این سونوگرافی قطعاً می‌تواند یک گزینه عالی به شمار آید.

متخصص سونوگرافی غربالگری عقیده دارد که برای تائید رشد جنین به صورت نرمال و معمولی انجام این نوع سونوگرافی قطعاً مورد نیاز است که یک زمان ۲۰ دقیقه‌ای را این نوع سونوگرافی به خود اختصاص می‌دهد. بدین ترتیب فرد باردار از طریق مانیتور می‌تواند به مشاهده بخش‌های گوناگون بدن جنین خود و همچنین ضربان قلب بپردازد.

در این شرایط در مورد هر آنچه روی مانیتور قابل مشاهده است، متخصص توضیحات لازم را ارائه می‌دهد. انجام این نوع سونوگرافی با رنگ سفید می‌تواند استخوان‌های جنین را نشان دهد و بافت بدن نیز خاکستری‌رنگ بوده و البته مایعی که جنین را احاطه کرده است، نیز رنگ سیاه قابل مشاهده است.

 این نکته را از یاد نبرید که قیمت ارزان برخی از مراکز برای انجام این نوع سونوگرافی، قطعاً بدون دلیل نیست  و دلیل ارزان بودن قیمت، عدم آموزش تکنسینی است که در مراکز این‌چنینی به فعالیت می‌پردازند. در صورتی که دکتر دلیری می‌تواند در دکتر حاذقی برای انجام سونوگرافی به صورت‌های مختلف باشد که با هزینه‌ای معقولانه و منصفانه شماره را از انتخابی که دارید ناامید نخواهد کرد. اهمیت انجام سونوگرافی به صورت آنومالی

کاربرد سونوگرافی به صورت آنومالی

سونوگرافی غربالگری باعث می‌شود تا نقایص جنین را بتوان به نحو احسنت شناسایی کرد که معمولاً در اسکن آنومالی این نقایص مشخص می‌شوند و هر کدام از این اختلالات صد درصد می‌توانند زندگی جنین را به خطر انداخته و در آینده درمان پر هزینه‌ای را به وجود آورد.

 به همین خاطر می‌توان گفت از موارد کاربرد سونوگرافی به صورت آنومالی به بررسی ساختمان سر جنین، ستون فقرات و همچنین بررسی چندقلو بودن جنین می‌توان پرداخت. برای اندازه‌گیری پیرامون سرجنین، محیط شکم و استخوان ران این نوع  سونوگرافی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و همچنین بررسی قلب باعث می‌شود تا بتوان سلامت جنین را به بهترین شکل ممکن تضمین کرد.

سخن پایانی

با توجه به آنچه در مورد خدماتی مانند سونوگرافی آنومالی بیان کرده‌ایم، بهتر است بدانید که در برخی از شرایط شاید انجام اسکن این نوع سونوگرافی احتیاج به اسکن داشته باشد که بتوان با جزئیات بیشتری نسبت به بررسی وضعیت و روند رشد جنین پرداخت اما در این بین، شما برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاورین ما در این مجموعه به صورت آنلاین در ارتباط باشید. این نکته را به خاطر داشته باشید که خدمات آنلاین خدماتی کم‌هزینه در کمترین زمان ممکن را می‌تواند به شما ارائه دهد.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟