سونوگرافی غربالگری در تهران

مرکز تخصصی رادیولوژی و سونوگرافی دکتر دلیری

همانطور که از نام آن مشخص است غربالگری یعنی جدا کردن و غربال کردن جنین هایی که از نظر ژنتیکی و ساختاری دچار نقص و عارضه هستند. در مراحل مختلف تست های غربالگری متخصصان در تلاشند تا با تشخیص زودهنگام مادر و جنین را از خطرات احتمالی حفظ کنند. البته باید توجه داشت که جواب آزمایشات سونوگرافی غربالگری تنها یک احتمال است و تشخیص قطعی به حساب نمی آید به همین دلیل است که انجام اینگونه آزمایشات کاملا اختیاری می باشد. اگر به دنبال مرکز تخصصی سونوگرافی غربالگری در تهران هستید، کلینیک دکتر دلیری با ارائه به روز ترین خدمات بارداری و تصویربرداری در خدمت شما عزیزان می باشد.

سونوگرافی غربالگری در تهران

ارائه دهنده بهترین خدمات تصویربرداری پزشکی

مرکز فوق تخصصی سونوگرافی غربالگری در تهران

ultrasound

اکوکاردیوگرافی

salad

تغذیه

pregnancy

ورزش

ultrasound (2)

جهت سونوگرافی غربالگری در تهران به مشاوره نیاز دارید؟

برای درخواست مشاوره و نوبت دهی با ما در تماس باشید

امکانات تخصصی ارائه شده در بهترین مرکز سونوگرافی غربالگری در تهران

مزایا استفاده از خدمات کلینیک دکتر داریوش دلیری

روش هارمونیک

دستگاه 16VOLUME/SECOND

دستگاه 16VOLUME/SECOND

سیستم انتقال اطلاعات فیبر نوری

مجهز به سریع ترین دستگاه های چهار بعدی

سریع ترین دستگاه چهار بعدی

درباره مرکز تخصصی سونوگرافی غربالگری در تهران

آشنایی با تاریخچه مجموعه دکتر دلیری

کلینیک فوق تخصصی دکتر داریوش دلیری با بیش از بیست سال سابقه از سال 1373 تا به امروز به بیش از پانصد هزار بیمار ارائه خدمات انجام داده است. در این مرکز تخصصی با تکیه بر به کارگیری خدمات از بهترین متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران ، انجام انواع سونوگرافی های پیشرفته از قبیل سونوگرافی غربالگری سه ماهه اول، دوم و سوم به همراه ژنتیک سونوگرام را برای مراجعه کنندگان عزیز میسر نموده است. دستگاه های پیشرفته چهار بعدی و HIGH TECH سونوگرافی موجود در این کلینیک، دستگاه VOLUSON E10 می باشد که در تشخیص ناهنجاری های جنینی و بیماری های پر خطر جنین و مادر نقش بسزایی دارد. در کلینیک دکتر دلیری علاوه بر خدمات سونوگرافی غربالگری در تهران و رادیولوژی، اکوی قلب و مامو گرافی نیز انجام میپذیرد.

درباره ما

همه چیز درباره سونوگرافی غربالگری در تهران

آمنیوسنتز در چه زمان از بارداری توصیه می شود؟

در انجام غربالگری سه ماهه اول در تهران پس از تشخیص پزشک، بهترین زمانی که برای انجام آزمایش آمینوسنتز توصیه می شود در بین هفته های چهاردهم و شانزدهم بارداری می باشد.

دقت آمنیوسنتز چه میزان است؟

آمینوسنتز با دقتی در حدود 99.4% یکی از دقیق ترین روش های تشخیصی بیماری های ژنتیکی جنین هنگام بارداری می باشد.

 آیا انجام آمنیوسنتز برای مادر یا جنین خطرناک است؟

احتمال سقط جنین به علت انجام آزمایش آمینوسنتز در حدود 1% می باشد، به طور کلی میتوان گفت که امکان به وجود آمدن جراحت در جنین یا مادر، عفونت های دوران بارداری و زایمان زودرس از عوارض بسیار نادر این نوع آزمایش است.

سونوگرافی غربالگری در تهران

نمونه گیری از پرزهای جفتی جنین (CVS) چیست؟

CVS آزمایشی جهت تشخیص نقایص و بیماری های بدو تولدی و همچنین بیماری های ژنتیکی جنین است که طی آن پرز های کوریونی جفت مورد آزمایش قرار می گیرد. آزمایش CVS معمولا بین هفته 10-12 بارداری انجام می شود.

در این روش نمونه کوچکی از پرزهای جفتی گرفته می شود و از مایع آمنیوتیک دور جنین نمونه برداری صورت نمی گیرد. از این رو روشی متفاوت با آمنیوسنتز است.

مزایای CVS بر آمنیوسنتز چیست؟

مزیت CVS نسبت به آمنیوسنتز این است که می توان زودتر از سلامت جنین مطلع شد به خصوص در مواردی که احتمال بیماری های ژنتیکی در جنین بیشتر باشد. این شرایط عبارتند از:

  • سونوگرافی یا غربالگری غیر طبیعی در مرحله اول
  • سابقه بارداری قبلی با ناهنجاری های ژنتیکی
  • تالاسمی مینور در والدین
  • سن بالای 35 سال برای مادر
  • سونوگرافی یا غربالگری غیر طبیعی در مرحله اول

معایب CVS چیست؟

  • در CVS نمی توان نقص های لوله عصبی را بررسی نمود
  • خطرات CVS بیشتر از آمنیوسنتز است
  • احتمال سقط در نتیجه CVS، دو مورد در هر صد مورد است در حالی که این میزان در نتیجه آمنیوسنتز 1 مورد از هر 100 مورد است.
  • چنانچه CVS قبل از هفته 9 بارداری انجام شود امکان ایجاد آنومالی در جنین افزایش می یابد، همچنین از آنجا که در CVS از بافت استفاده می شود، پدیده موزائیسم سلولی باعث می شود دقت CVS کمتر از آمنیوسنتز باشد.
  • امکان عفونت در CVS بیش از آمنیوسنتز است

CVS

تفاوت بین نمونه گیری CVS و آمنیوسنتز

هر دو آزمایش CVS و آمنیوسنتز انواعی از آزمایش‌ های تشخیصی و جزو سونوگرافی های غربالگری و پیش از تولد جنین هستند. اما ارائه دهندگان آن‌ ها را در نقاط مختلف بارداری انجام می‌ دهند. آزمایش نمونه گیری CVS در بارداری زودتر از آمنیوسنتز انجام می‌ شود. به طور معمول، CVS در هفته 10 تا 13 انجام می‌ شود، در حالی که آمنیوسنتز بعد از هفته 15 بارداری قابل انجام است.
علاوه بر این، مقداری تفاوت در آنچه که آن‌ ها برای آن آزمایش می‌ کنند وجود دارد. به عنوان مثال، آمنیوسنتز می‌ تواند نقص لوله عصبی را آزمایش کند؛ ساختاری که به مغز و نخاع کودک شما تبدیل می شود. نمونه‌ هایی از این نقص‌ ها شامل اسپینا بیفیدا می‌شوند. CVS نمی‌ تواند این شرایط را تشخیص دهد و معمولا برای تشخیص مشکلاتی از جمله سندرم داون و یا سندرم ادوارد استفاده می شود.

تفاوت آمینوسنتز با cvs

سونوگرافی NT

سونوگرافی NT گه جزو سونوگرافی های جدید و نوین محسوب می شود، با کمک دو فاکتور، یعنی خون مادر و ماده پشت گردن جنین انجام می گیرد. این سونوگرافی که جزو سونوگرافی غربالگری جنین در سه ماهه اول است برای تشخیص بسیاری از سندرم ها از جمله سندرم داون صورت می گیرد.
غربالگری NT به تنهایی می تواند حدود 70 درصد از تریزومی 21 یا موارد سندرم داون را تشخیص دهد. بسیاری از پزشکان یک سونوگرافی معمولی NT را با غربالگری خون ترکیب می‌ کنند. دقت پیش بینی، زمانی که با آزمایش خون ترکیب می‌ شود؛ تا حدود 95 درصد افزایش می‌ یابد.
سونوگرافی NT در دسته ی سونوگرافی های غیر تهاجمی قرار دارد و هیچ آسیبی به جنین نمی زند.
با قرار دادن این آزمایش در برنامه سه ماهه اول سونوگرافی غربالگری در تهران جنین خود، علاوه بر تست سلامتی نوزاد می توانید از جنسیت فرزند خود نیز با خبر شوید.
هرچند لازم به ذکر است که سونوگرافی NT تنها قابلیت تشخیص ناهنجاری‌ های کودکان را دارد و برای تشخیص اختلالات کروموزومی و یا نقص لوله عصبی باید آزمایش ها و سونوگرافی های دیگری صورت گیرد.

سونوگرافی NT

سوالات متداول

درست است که تمام اقدامات پزشکی ممکن است با ریسک همراه باشند ، اما هیچ گونه مدارک و شواهدی وجود ندارد که ثابت کند انجام سونوگرافی قبل از تولد برای مادر یا جنین خطرناک بوده و به آنها آسیب می رساند . زیرا در سونوگرافی از اشعه ایکس استفاده نشده و این روش توسط یک پزشک متخصص سونوگرافی انجام می پذیرد.

به طور معمول سونوگرافی از جنین این اطمینان را ایجاد می کند که جنین در حال رشد است و این رشد به صورت طبیعی می باشد. نتیجه سونوگرافی در همان روز آماده شده و می توانید آن را به پزشک خود ارائه دهید .

ما بهترین و طبقه بندی شده ترین و به روزترین  مراقبت های حاملگی متناسب با استانداردهای جهانی و در بالاترین سطح علمی و کاملا متمایز از سایر مراکز به بارداران ارائه میدهیم دستگاه سونوگرافی موجود در این مرکز پیشرفته ترین دستگاه در حال حاضر موجود در امریکا بوده است که برای خدمات کاملاً تخصصی و فوق تخصصی در تشخیص بیماری ها و ناهنجاریهای جنینی طراحی شده است.

FAQ (3)
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟