سکسکه جنین در بارداری

سکسکه جنین در بارداری

سکسکه جنین فرایندی است که در طول بارداری به راحتی احساس می‌شود و یکی از معروف‌ترین حرکات جنین است. سکسکه می‌تواند به سلامت کامل جنین اشاره واضحی داشته باشد که البته در شرایطی احتمال بروز مشکل نیز وجود دارد. حرکات وزن‌دار و کاملاً منظم که مادر به راحتی آن را احساس می‌کند را می‌توان به سکسکه جنین نسبت داد که در برخی از شرایط ممکن است زنگ هشداری به شمار آیند.

ultrasound (2)

سونوگرافی غربالگری در تهران

برای درخواست وقت ملاقات و نوبت دهی با ما در تماس باشید

سکسکه جنین چگونه احساس می شود و علت چیست؟

سکسکه‌ جنین آن‌چنان که فکر می‌کنید به راحتی شناسایی نمی‌شود اما بانوان باردار می‌توانند در مقایسه با دیگر حرکاتی که جنین انجام می‌دهد، سکسکه او را در یک حالت بسیار منظم و کاملاً موزون احساس کنند.


در حالت کلی در دوران بارداری اکثراً احساس بانوان است که می‌تواند مادر را به جنین وصل کند. معمولاً در هنگامی که فرد باردار به صورت ثابت نشسته است، احتمالاً با احساس‌های این‌چنینی یعنی سکسکه‌ای که جنین آن را تجربه می‌کند، روبرو می‌شود، اما اگر به هر دلیلی در این شرایط فرد باردار دچار استرس و اضطراب می‌شود، بهتر است از خدمات سونوگرافی غربالگری مجموعه معتبر دلیری بهره‌مند شود.


شاید تا به حال نشنیده باشید، اما با توجه به سرعت حرکت ” سکسکه جنین ” درون شکم فرد باردار رخ می‎دهد که البته در این بین، وزن فردی که حامله است نیز می‌تواند نقش اساسی خود را به رخ بکشد؛ چرا که سکسکه‌های جنین را عمدتاً حرکاتی تکرار شونده و کامل سریع شناسایی می‎کنند که تقریباً شبیه سکسکه‌های یک فرد بالغ است. بدین ترتیب، می‌توان گفت سکسکه‌ای که جنین تجربه می‎کند، نشانه‎ای از سلامت اوست.

همه چیز درباره سکسکه جنین

تکامل مراحل رشد و سلامت جنین

زمانی که با متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران در ارتباط باشید، به شما دلگرمی خواهند داد که سکسه‌های جنین می‌تواند نشانه‌ای بابت تکامل جنین دلبند شما باشد. به این دلیل که جنین این توانایی را پیدا کرده است که به فعالیت‌های عصبی پاسخ دهد. بدین ترتیب، با بیرون فرستادن و فرودادن مایعی به نام آمنیوتیک جنین این قدرت را دارد که مرحله رشد خود را به بهترین شکل ممکن نشان دهد و این یعنی مغز و نخاع سالمی دارد.

پزشکان به این نتیجه رسیده‌اند که سکسه‌های جنین این خبر را می‌دهند که جنین به آن چنان قدرتی رسیده است که بتواند به راحتی در فضایی به جزء رحم مادر نیز به زندگی خود ادامه دهد و دوام بیاورد. البته تنها در پایان ماه‌ها بارداری شاید سکسکه جنین کمی زنگ هشدار به شمار آید و در غیر این صورت لازم نیست بابت این موضوع بانوان عزیز باردار نگرانی خاصی را تجربه کنند.

تکامل مراحل رشد و سلامت جنین

در چه شرایطی سکسکه‌های جنین خطرناک است؟

زمانی که شما به سونوگرافی غربالگری در تهران مجموعه دلیری مراجعه کنید، متخصصین به شما این نکته را یادآوری خواهند کرد که قانون خاصی برای در نظر گرفتن تعداد سکسکه وجود ندارد؛ چرا که جنین این اختیار را دارد تا به صورت ناگهانی و حتی در طی یک روز چندین مرتبه، سکسکه را تجربه کند؛ چرا که بعد از سه ماهه دوم، معمولاً سکسکه‌هایی که توسط جنین فرد باردار احساس می‌کند، بیشتر است.

در صورتی‌که با نزدیک شدن به زایمان سکسکه جنین باید کمتر شود. بعد از هفته 32 بارداری معمولاً اگر سکسکه‌ای که قبلاً توسط جنین احساس می‌شد، مجدداً احساس شود و حداقل ۱۵ دقیقه طول بکشد، این یک هشدار است و باید هرچه سریع‌تر با متخصصین ما در تماس باشید.

به این دلیل که احتمال بروز یک مشکل وجود دارد ومتأسفانه برخی از بانوان باردار با این موضوع آشنا نیستند که در پایان دوره بارداری، تکرار سکسکه‌ها پشت سر هم نشانه این است که جنین با مشکل بند ناف روبرو شده است و ممکن است به خاطر فشاری که بند ناف به جنین وارد می‌آورد با کمبود اکسیژن یا حتی منبع خون مواجه شده باشد و بهتر است هرچه سریع‎تر به فردی متخصص مراجعه کنند.

روش های کاهش سکسکه های جنین

فرد باردار برای اینکه بتواند سکسکه‌های جنین را متوقف کند، می‌توانند از راهکارهایی نظیر تغییر وضعیت خود، پیاده‌روی و همچنین نوشیدن آب استفاده کند؛ چرا که معمولاً جنین با وجود هر محرکی می‎تواند تغییر حالت دهد. بسیاری از پزشکان معتقدند که مصرف غذاهای پروتئین‌دار نیز می‎تواند به کاهش سکسکه در رحم کمک کند. ناگفته نماند که رفلکس طبیعی جنین به سکسکه ختم می‌شود و این خود می‌تواند علامت و نشانه بسیار خوبی باشد.


سکسکه شاید به دلیل کم بودن مایعات در بدن باشد که در این شرایط نوشیدن آب بسیار گزینه قابل قبولی به شمار آید. خواب کافی، منظم و همچنین دوری از هرگونه استرس و اضطراب باعث می‌شود تا بانوان باردار کمتر با احساس سکسکه‌های جنین روبرو شوند که البته ضمن مراجعه به بهترین سونوگرافی جنین ، بانوان عزیز می‌توانند اطلاعات بیشتری برای کاهش سکسکه‌های جنین خود کسب کنند.

روش های کاهش سکسکه های جنین

اهمیت انجام سونوگرافی

متخصص سونوگرافی غربالگری از جمله خدمات مجموعه دلیری است که امروزه با کیفیت بالا و توسط متخصصین عالی رتبه ارائه می‌شود و شما حتی در این بین چنانچه سؤالی در مورد سکسکه‌های جنین خود داشته باشید یا با هر مورد مشکوک دیگری مواجه شوید.

می‌توانید با متخصصین این مجموعه در ارتباط باشید؛ چرا که دوران بارداری یکی از حساس‌ترین دوران زندگی افراد است و می‌توان گفت که فرد باردار و جنین هر کدام می‌توانند به شکلی این دوران را تجربه کنند اما اگر بانوان باردار سعی کنند، توسط متخصصین برنامه‌ای منظم را دنبال کنند، قطعاً به سلامت به خود و جنین بیشتر کمک می‌کنند. برای هر فردی در دوران بارداری قانون و روش متفاوتی وجود دارد و به همین دلیل اهمیت سونوگرافی در این دوران را نمی‌توان نادیده گرفت.

سخن پایانی

سکسکه جنین را موضوعی نگران‌کننده برای خود تعبیر نکنید؛ زیرا باید به زمان آن توجه کنید. معمولاً در روزهای پایانی بارداری اگر 15 دقیقه سکسکه طول بکشد، جنین زنگ هشداری را به صدا درآورده است. در غیر این صورت لازم نیست چندان بابت این موضوع استرس و نگرانی خاصی را تجربه کنید. توصیه ما این است که به سلامت دوران بارداری خود بیشتر فکر کنید و از خدماتی که در مجموعه دلیری ارائه می‌شوند به نحو احسنت استقبال کنید. کلیه این خدمات توسط متخصصین مجرب وکاربلد با هزینه‌ای معقولانه و منصفانه برآورد می‌شوند.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟