ماستیت چیست ?

حتما شما بیماری های عفونی زیادی را می شناسید یا به آنها در گذشته مبتلا بودید. این بیماری ها باعث عفونت بخشی از بدن می شوند که مربوط به خودشان است. عفونت ها به مرور زمان بزرگ تر و دردناک می شوند. اگر می خواهید با جواب سوال ماستیت چیست آشنا شوید؛ ما به شما پیشنهاد می کنیم که ادامه این مقاله را از دست ندهید و با وب سایت ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟ 

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟ 
ultrasound (2)

سونوگرافی غربالگری در تهران

برای درخواست وقت ملاقات و نوبت دهی با ما در تماس باشید

بیماری ماستیت چیست؟

بیماری ماستیت یک بیماری از نوع عفونی است که در بانوان به وجود می آید. این بیماری به عفونت پستان معروف است که درد زیادی را به همراه دارد. بیماری ماستیت باید هرچه زودتر درمان شود تا مشکلات دیگری را به وجود نیاورد.
این بیماری زمانی خیلی سخت می شود که در دوران شیردهی به نوزاد باشد. اگر به بیماری ماستیت مبتلا هستید و باید کودکتان را شیر بدهید باید به شما بگوییم که این کار به یکی از دردآور ترین کارهایی که انجام می دهید تبدیل خواهد شد. نکته مهم اینجاست که زنانی بیشتر به این بیماری عفونی مبتلا می شود که شیرده هستند و باید به نوزاد خود شیر بدهند و خطر ابتلا زنانی که شیردهی نمی کنند خیلی کمتر است. قبل از بدنیا اومدن فرزند از راه هایی مانند سونوگرافی غربالگری را که بهترین سونوگرافی جنین است انجام می دهید .

اما برای بیماری ماستیت هم شاید لازم باشد که سونوگرافی انجام دهید اما اینبار نه برای غربالگری بلکه بخاطر این بیماری .

بیماری ماستیت چیست؟

عوامل و علت ابتلا به بیماری ماستیت

دلایل ابتلا به بیماری عفونی ماستیت

حالا که به سوال ماستیت چیست جواب داده شد و شما به صورت کامل با این بیماری آشنا شدید؛ در این بخش از مقاله قرار است که به شما دلایل ابتلا به این بیماری را بگوییم.
1. اولین دلیلی که می تواند باعث شود تا زنان شیرده به این بیماری عفونی مبتلا شوند؛ باکتری های مضری است که در دهان کودک وجود دارد و در هنگام شیر خوردن وارد پستان مادر می شود. معمولا در زنان شیرده بیماری ماستیت به این روش بیشتر منتقل می شود. چون کودک بیشتر اوقات در حال شیر خوردن از پستان مادر می باشد.
2. کارسینومای التهابی نوعی سرطان است. این سرطان ممکن است که خطر ابتلا به بیماری ماستیت را بیشتر کند.
3. دلیل سومی که می تواند باعث بیماری ماستیت شود که زیاد رایج نیست؛ مبتلا بودن مادر به بیماری های خاص مانند ایدز، دیابت و یا نقص در سیستم ایمنی بدن می باشد. پس اگر دیابت یا ایدز دارید و به ماستیت مبتلا شاید یکی از دلایل این بیماری همین بیماری های خاصی که دارید باشد.
4. وقتی که به نوزاد به صورت کامل شیر نمی دهید نیز می تواند از دلایلی باشد که باعث ابتلا به بیماری ماستیت باشد. چون شیر ندادن کامل به نوزاد باعث می شود که مقداری شیر در درون مجراها انتقال شیر به بیرون بماند و باعث التهاب و تورم شود که درد زیادی را به همراه دارد.
5. برخی از بانوان در نوک پستان خود دارای ترک های ریزی هستند. این ترک ها یک راه بسیار ساده و راحت برای نفوذ میکروب ها و باکتری های مضر به داخل پستان است. شما باید حتما مراقب باشید که از این ترک های ریز میکروبی وارد پستان شما نشود و همیشه از آن مراقبت کنید.
این موارد از مهم ترین دلایلی است که باعث ابتلا به بیماری عفونی به نام ماستیت می شود که مربوط به پستان در زنان است. اگر به این بیماری ابتلا هستید ببینید که کدام یک از عوامل بالا را دارید تا از علت ابتلا خود به این بیماری عفونی باخبر شوید.

دلایل ابتلا به بیماری عفونی ماستیت

علت ابتلا به بیماری ماستیت در زنان غیر شیرده

در بخش های قبلی شما با دلایل جواب سوال ماستیت چیست و همچنین دلایل ابتلا زنان شیرده به این بیماری آشنا شدید. گاهی اوقات ممکن است که زنان غیر شیرده نیز به این بیماری مبتلا شوند اما دلایل بالا شامل این دسته از بانوان نمی شود. در ادامه با وب سایت ما همراه باشید تا با دلایلی که باعث می شود زنان غیر شیرده به این بیماری مبتلا شوند آشنا شوید.
در این گروه از بانوان غیر شیرده که به این بیماری دچار می شود؛ نشانه آن التهاب مزمن مجاری است که به زیر آرئول متصل می شوند. شاید برای شما سوال باشد که چه چیزی باعث ابتلا این دسته از بانوان به بیماری ماستیت می باشد؟
در جواب به این سوال مهم باید به شما بگوییم که مهم ترین دلیلی که باعث می شود تا زنانی که شیردهی هم نمی کنند به این بیماری دچار شوند رخ دادن تغییر در هورمون ها است.
چون وقتی که هورمون ها تغییر دچار تغییر می شوند؛ سلول های مرده و باقی مانده پوست در مجاری که شیر را به بیرون منتقل می کنند انباشته شده و باعث گرفتگی و بسته شدن این مجاری می شود. به همین دلیل است که حتی در زنانی که شیردهی انجام نمی دهند این بیماری عفونی یعنی ماستیت می تواند رخ بدهد.

چه چیزهایی علائم عفونت پستان می باشد؟

چه چیزهایی علائم عفونت پستان می باشد؟

• درد پستان یکی از شایع ترین نشانه های عفونت پستان می باشد. وقتی که پستان عفونت می کند؛ مجاری آن بسته شده و باعث التهاب می شود که این التهاب به همراه درد است.
• قرمزی و داغ شدن پستان نیز یکی دیگر از علائم عفونت پستان می باشد. شاید تا الان توجه کرده باشید که بیشتر نقاطی که درد می کند به همراه قرمزی است و برخی اوقات نیز آن نقطه داغ می شود. به همین دلیل قرمزی و داغ شدن پستان می تواند از علائم وجود عفونت در پستان باشد.

کلام آخر درباره با ماستیت چیست

شما در این مقاله که از وب سایت ما منتشر شده است با جواب سوال ماستیت چیست آشنا شدید. همچنین توانستید علائم ابتلا به آن در زنان شیرده و غیر شیرده را بیاموزید و همچنین با علائم وجود عفونت در پستان آشنا شوید. از اینکه با وب سایت ما همراه بودید از شما کمال تشکر را داریم.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟