متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران

مرکز تخصصی رادیولوژی و سونوگرافی دکتر دلیری

آزمایش های غربالگری سلامت جنین، شامل مجموعه ای از تست های خون و سونوگرافی می باشد. در این نوع آزمایشات امکان وجود انواع بیماری های عفونی، نقص های ژنتیکی، ناهنجاری های فیزیکی کودک و سنـدروم داون در ماه های مختلف بارداری توسط دکتر غربالگری  بررسی و مطالعه می شود. مرکز تخصصی تصویربرداری دکتر داریوش دلیری با ارائه خدمات بهترین متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران آماده پذیرش مادران باردار می باشد.

متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران

جدول زمانی وقت ملاقات

جدول زمانی

ساعت
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
08:00
پزشکان حاذق

داریوش دلیری

نمایش پروفایل
18:00 - 08:00
داریوش دلیری
پزشکان حاذق

داریوش دلیری

نمایش پروفایل
18:00 - 08:00
داریوش دلیری
پزشکان حاذق

داریوش دلیری

نمایش پروفایل
18:00 - 08:00
داریوش دلیری
پزشکان حاذق

داریوش دلیری

نمایش پروفایل
18:00 - 08:00
داریوش دلیری
پزشکان حاذق

داریوش دلیری

نمایش پروفایل
18:00 - 08:00
داریوش دلیری
12:00
پزشکان حاذق

دکتر مریم نوحی اسکویی

نمایش پروفایل
18:00 - 12:00
دکتر مریم نوحی اسکویی
پزشکان حاذق

دکتر مریم نوحی اسکویی

نمایش پروفایل
18:00 - 12:00
دکتر مریم نوحی اسکویی
پزشکان حاذق

دکتر مریم نوحی اسکویی

نمایش پروفایل
18:00 - 12:00
دکتر مریم نوحی اسکویی
پزشکان حاذق

دکتر مریم نوحی اسکویی

نمایش پروفایل
18:00 - 12:00
دکتر مریم نوحی اسکویی
پزشکان حاذق

دکتر مریم نوحی اسکویی

نمایش پروفایل
18:00 - 12:00
دکتر مریم نوحی اسکویی

غربالگری سه ماه اول

غربالگری 3 ماه اول بارداری به چه شکل است؟

غربالگری سه ماه اول بارداری از مهم ترین تست های بارداری می باشد زیرا در این آزمایش اختلالات کروموزومی مانند سندروم داون و تریزومی 13 و 8 مشخض می شود و همچنین اگر نقص لوله عصبی مشاهده شود در این آزمایش نشان داده می شود و میتوانید به متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران مراجعه کنید.

تست های غربالگری شانس یا احتما اینکه جنین یکی از چند بیماری مشخص را داشته باشد نشان می دهد . در واقع این تست به طور یقین نمیتواند به ما بگوید آیا جنین شما مشکل دارد یا نه اگر نتیجه تست مثبت باشد این به این معنی است که احتمال وجود نقص بالاتر از دیگران است . به همین خاطر پزشک شما ممکن است برای شما تست های تشخیصی انجام دهد تا از سالم بودن جنین مشخص شود .

چرا مرکز تخصصی دکتر دلیری را انتخاب کنیم؟

مزایا استفاده از خدمات کلینیک دکتر داریوش دلیری

پزشکان حاذق

پزشکان حاذق

پزشکان متخصص، شما را برای در آغوش گرفتن کودکی سالم همراهی میکنند.

کادر مجرب

کادر مجرب

کادر حرفه ایی مجموعه ما با اطمینان و آرامش در کنار شماست.

خدمات اورژانس

خدمات اورژانس

در سریعترین حالت آمادگی ارائه خدمات به شما را داریم.

خدمات ۲۴ ساعته

خدمات ۲۴ ساعته

از طریق پشتیبانی سایت شما میتوانید شبانه روز با ما در ارتباط باشید.

DR

بهترین متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران

برای درخواست وقت ملاقات و نوبت دهی با ما در تماس باشید.

ارائه دهنده بهترین خدمات تصویربرداری پزشکی و متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران

مرکز فوق تخصصی تشخیص بیماری ها و ناهنجاری های جنینی

غربالگری

غربالگری

pregnancy-test

حاملگی

قلب جنین

قلب جنین

diagnose

تشخیصی

dna

سندرم

fetus

اسکن آنومالی

درباره مرکز تخصصی دکتر داریوش دلیری

آشنایی با تاریخچه مجموعه دکتر دلیری

کلینیک فوق تخصصی دکتر داریوش دلیری با بیش از بیست سـال سابقه از سال 1373 تا به امروز به بیش از پانصد هزار بیمار ارائه خدمات انجام داده است. در این مرکز تخصصی با تکیه بر به کارگیری خدمات از بهترین متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران ، انجام انواع سونوگرافی های پیشرفته از قبیل سونوگرافی جنین  سه ماهه اول، دوم و سوم به همراه ژنتیک سونوگرام را برای مراجعه کنندگان عزیز میسر نموده است. دستگاه های پیشرفته چهار بعدی و HIGH TECH سونوگرافی موجود در این کلینیک، دستگاه VOLUSON E10 می باشد که در تشخیص ناهنجاری های جنینی و بیماری های پرخطر جنین و مادر نقش بسزایی دارد. در کلینیک دکتر دلیری علاوه بر خدمات سونوگرافی غربالگری و رادیولوژی، اکوی قلب و مامو گرافی نیز انجام میپذیرد.

سونوگرافی

همه چیز درباره غربالگری

غربالگری چه کمکی به ما میکند؟

سونوگرافی غربالگری جمعی از آزمایش ها است که بررسی سلامت جنین می پردازد و در مرحله اول و دوم حاملگی جهت دسته بندی مادران و آگاهی آنان نسبت به خطراتی که ممکن است برای جنین باشند آگاه می کنند از آنجا که نقص های ژنتیکی در بسیاری از جنین ها مشهود هست پیشنهاد می شود همه مادران باردار آن را جدی بگیرند و در اولین فرصت به متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران و سایر مناطق مراجعه کنند.

معمولا آزمایش غربالگری جنین در هفته ششم تا دهم بارداری در بهترین سونوگرافی شبانه روزی غربالگری در تهران  و دیگر سونوگرافی ها انجام می شود،انجام این آزمایش باعث می شود نقص هایی که در فرزند فرد باردار وجود دارد مشخص شود که شایع ترین آن ها اختلالات کروموزومی می باشد.

این آزمایش ها که پیش متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران انجام می شود به همراه آزمایش های سه ماهه اول بارداری و سونوگرافی nt نشان میدهد که فرزند دچار نقص هست یا خیر البته این آزمایش ها نمی تواند به طور قطعی نشان دهد اما نتیجه آزمایش ها که توسط متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران و یا شهر های دیگر به دست میاید در سه دسته پر خطر خطرناک و کم خطر دسته بندی می شود اگر فرد در دسته ی خطرناک یا خطر متوسط باشد معمولا متخصص آزمایش های غربالگری سه ماهه دوم و یا آزمایش خون نشانگر چهارگانه را تجویز می کند و اگر فرد در دسته ی پر خطر باشد سریعا باید آزمایش آمینوسنتز یا CVS را برای تشخیص قطعی انجام دهد و  اگر نتیجه غربالگری در سه ماه اول کم خطر تشخیص داده شود نیازی به انجام آزمایش دیگه ای نیست.

والدین باید پس از انجام تمام آزمایش ها حتما با دکتر متخصص خود هماهنگ باشند و نتیجه آزمایش هارا در اختیار او قرار دهند تا با راهنمایی دکتر اگر مشکلی وجود داشت حل شود.توجه داشته باشید برای انجام این آزمایش حتما به بهترین متخصص غربالگری در تهران مراجعه کنید

متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران

انجام سونوگرافی غربالگری چه خطراتی دارد؟

در کل انجام آزمایش های غربالگری هم برای مادر و هم برای جنین در صورتی که جواب آزمایش منفی باشد خطری به همراه ندارد اما در صورت مثبت بودن جواب آزمایش بهتر است برای آزمایش های تشخیصی اقدام کنید و از بروز مشکلات تا حد امکان جلوگیری کنید اگر با مشکلی مواجه شدید بهتر است  به بهترین متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران مراجعه کنید و از مشاوره متخصصین استفاده کنید و توصیه های آنها را جدی بگیرید. در صورت انجام آزمایش اگر مشکلات ژنتیکی مشاهده شد باید آزمایش های تشخیصی انجام شود و در صورت مثبت بودن ازمایش تصمیم نهایی برای ادامه دادن بارداری یا خاتمه دادن آن به عهده خودتان است .

سونولوژیست چه کسی است؟

لازمه یافتن “متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران”

 1. داشتن اطلاعات درباره وظایف سونولوژیست
 2. داشتن اطلاعات درباره نقش سونولوژیست 
 3.  مراجعه به بهترین متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران می باشد. 

سونولوژیست دارای بورد تخصص پزشکی و مراقبت های بهداشتی در خصوص استفاده از تکنیک های پیشرفته تصویربرداری موج صوتی برای تشخیص بیماری اندام های داخلی می باشد. حال به تصاویری که از طریق این نوع امواج صوتی تولید می شود تصاویر سونوگرافی یا همان Ultra Sound نامیده میشود. سونولوژیست مانند متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران با استفاده از فرکانس بالا دستگاه حرکت ماهیچه ای، بافت ها، مشکلات قلبی و عروقی، خونریزی های داخلی، تورم و یا هرگونه تغییر شکل غیر عادی را بررسی میکند و تشخیص های لازم را پیشنهاد میدهد. سونولوژیست مجوز کامل برای ارائه و بهبود روند درمان را دارا می باشد و برای تجویز دارو های پیشگیرانه نیز آموزش های لازم را دیده اند. در انجام فرآیند سونوگرافی غربالگری، مشاوره تخصصی با سونولوژیست ماهر از لازمه های شروع درمان می باشد. ما کلینیک تصویربرداری تخصصی دکتر داریوش دلیری، متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران را به شما پیشنهاد میکنیم.

سونولوژیست چه کسی است؟

انواع تست غربالگری

غربالگری مرحله اول (سه ماهه اول بارداری)

همواره در سه ماهه اول بارداری به مادران باردار پیشنهاد می شود که غربالگری دوره اول را پیش بهترین متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران انجام دهند. در این تست سطح دو ماده FBHCG و PAPP-A در آزمایش خون مادر مورد اندازه گیری و بررسی کامل قرار میگیرد. همچنین در سونوگرافی غربالگری اول فاکتور NT بین هفته یازدهم بارداری تا هفته سیزدهم بارداری قابل اندازه گیری می باشد برای تست nt حتما به بهترین مراکز سونوگرافی nt تهران مراجعه دکنید . در این نوع سونوگرافی مایع پشت گردن جنین که به آن NUCHAL TRANSLUCENCY (NT) گفته می شود بررسی میشود. علاوه بر آن مشاهده تیغه استخوان بینی جنین (NB) همزمان با این فرآیند مورد مطالعه قرار میگیرد. ناهنجاری های کروموزومی خاص مانند

 • سندروم داون تریزومی 21
 • تریزومی 18
 • سندروم ترنر
 • اختلالات قلبی

در این مرحله قابل تشخیص می باشد. تست غربالگری مرحله اول یک ارزیابی اولیه اختیاری و غیر تهاجمی می باشد.

غربالگری مرحله دوم (سه ماهه دوم بارداری)

زمان انجام سونوگرافی سه ماهه دوم بارداری در بین هفته های هجدهم تا بیست و دوم بارداری می باشد. این مرحله زمانی است که جنسیت نوزاد نیز تشخیص داده خواهد شد پس به خاطر اهمیت بالای مرحله حتما به بهترین متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران مراجعه کنید. در این مرحله به دلیل کامل شدن مورفولوژی تمام اندام های جنین، ارزیابی و بررسی دقیق تری را از ساختار آناتومی قابل انجام می باشد. در مرحله دوم تست غربالگری آنومالی موارد لب شکری و اختلالات صورت و ستون فقرات جنین نیز قابل بحث می باشد.
 

غربالگری مرحله سوم (سه ماهه سوم بارداری)

غربالگری مرحله سوم هفته بیست و سوم به بعد بارداری انجام میگیرد، در این مرحله بررسی غربالگری محدودیت رشد جنینی و بیماری های منتقله از راه جنسی، غربالگری استرپتوکوک گروه B و نظارت بر عملکرد قلب کودک انجام می پذیرد و بهتر است والدین در غربالگری مرحله سوم قبل از بیشتر شدن و جدی شدن خطر زیر نظر پزشک به پیشگیری آن بپردازند. در هر صورت نتایج این آزمایش ها می تواند بسیار مهم باشد و به منظور جلوگیری از خطرات انجام می شود.

 •  غربالگری استرپتوکوک گروه B :

در این آزمایش، نمونه های واژنی و مقعدی در طول هفته سی و پنج تا سی و هفت بارداری گرفته میشود  و وجود نوعی باکتری با نام استرپتوکوک گروه B بررسی میشود. این نوع باکتری در سیستم بدنی 30% زنان وجود دارد اما می تواند زمینه ساز عفونت های خطرناک، عقب افتادگی ذهنی، نقص بینایی و شنوایی در جنین شود. مادرانی که تست استرپتوکوک B مثبتی دارند در حین بارداری با دوره درمان آنتی بیوتیک معالجه میشوند تا جنین را از آسیب های جدی دور نگه دارند. با داشتن متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران شما میتوانید ریسک های ناشی از بارداری های پرخطر را کم کنید.

 • نظارت قلب جنین :

نظارت الکترونیکی قلب جنین در هنگام بارداری و در حین زایمان،توسط متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران انجام میگیرد. این عمل به منظور نظارت سلامت و ضربان قلب جنین انجام می پذیرد.

 •  تست غیر استرسی (NST) :

این تست توسط متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران در بارداری های پرخطر همانند دیابت بارداری ، فشار خون و پدیده پند قلویی به طور هفتگی انجام میشود. در تست NST  مانیتوری به شکم مادر بسته می شود تا ضربان قلب جنین هنگامی که تکان میخورد و حرکت دارد را اندازه گیری کند. این آزمایش در نظارت و مطالعه بر نوزادان دیررس هم تاثیر بسزایی دارد.

 •  تست استرس انقباضی :

این تست نیز در بارداری های پرخطر پیشنهاد میشود. در این آزمایش نحوه عملکرد ضربان قلب جنین در پاسخ به اکسی توسین (پیتوسین) یا تحریک نوک پستان بررسی میشود. پزشک متخصص از نتایج این تست برای پیش بینی حرکت جنین به هنگام استرس زایمان استفاده میکند. توجه داشته باشید که تمام این تست ها در مراکز غربالگری در تهران انجام می شود.

انواع تست غربالگری

آیا غربالگری قبل از تولد برای شما مناسب است یا خیر؟

برخی از والدین ترجیح میدهند تا زمان تولد نوزاد منتظر دانستن اطلاعات بیشتر بمانند، باید گفت که اگر برای شما دانستن و شناخت ویژگی بیماری های ژنتیکی از قبیل تریزومی 21 و یا تریزومی 18 مهم است پس توصیه میشود که آزمایشات غربالگری را تحت نظر بهترین متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران انجام دهید.

پاسخ درست و یا غلطی درباره انجام این تصمیم وجود ندارد، آزمایشات غربالگری کاملا اختیاری می باشد. لازم به ذکر است که با انجام این نوع سونوگرافی پزشک شما ممکن است تغیراتی در نحوه زایمان و برنامه بارداری شما انجام دهد.

اما اگر قصد انجام دادن غربالگری را دارید مراکز غربالگری در تهران و متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران بسیار است به راحتی می توانید مراجعه کنید. در صورتی که مطالب برای شما مفید بوده است امیدواریم آن را به اشتراک بگذارید و سوالات خود را در این صفحه از ما بپرسید .

آیا غربالگری قبل از تولد برای شما مناسب است یا خیر؟

سخن پایانی

در آخر باید خاطر نشان شود که هدف نهایی از سونوگرافی غربالگری مادران نتایج آزمایشات آنهاست که در طی مراحل مختلف انجام می شود و هدف نهایی آن غربال مادران باردار به منظور جلوگیری از نقص های جنین و سندرم است و اینکه بتوانند بر اساس آن ازمایش ها آنها را در گروه کم خطر یا پر خطر دسته بندی کنند . علاوه بر این مادران باردار می توانند با انجام به موقع سونوگرافی از سلامت جنین خودآگاه شوند .

منبع : NHS

سوالات متداول

درست است که تمام اقدامات پزشکی ممکن است با ریسک همراه باشند ، اما هیچ گونه مدارک و شواهدی وجود ندارد که ثابت کند انجام سونوگرافی قبل از تولد برای مادر یا جنین خطرناک بوده و به آنها آسیب می رساند . زیرا در سونوگرافی از اشعه ایکس استفاده نشده و این روش توسط یک پزشک متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران انجام می پذیرد.

به طور معمول سونوگرافی از جنین این اطمینان را ایجاد می کند که جنین در حال رشد است و این رشد به صورت طبیعی می باشد. در بهترین سونوگرافی غربالگری در تهران نتیجه سونوگرافی در همان روز آماده شده و می توانید آن را به پزشک خود ارائه دهید .

ما بهترین و طبقه بندی شده ترین و به روزترین  مراقبت های حاملگی متناسب با استانداردهای جهانی و در بالاترین سطح علمی و کاملا متمایز از سایر مراکز به بارداران ارائه میدهیم دستگاه سونوگرافی موجود در این مرکز پیشرفته ترین دستگاه در حال حاضر موجود در آمریکا بوده است که برای خدمات کاملاً تخصصی و فوق تخصصی در تشخیص بیماریها و ناهنجاری های جنینی طراحی شده است.

معمولا اولین سونوگرافی مادر به خاطر اینکه یکسری شرایط دارند و ممکن است درد داشته باشند از هفته هشتم سونوگرافی می شوند . گاه هم خانم ها برای اطمینان از بارداری شان سراغ این روش می روند اما با تست های بارداری می توان به راحتی  آزمایش کرد و نیازی به سونوگرافی نیست . به همین دلیل پزشک مجبور می شود دوباره برای هفته هشتم یعنی دوماهگی مجدد سونوگرافی تجویز کند.

 سونوگرافی در شکل های مختلفی وجود دارد و برای مادر بر طبق اینکه شرایط طبیعی و غیر طبیعی مثل فشار خون بالا و دیابت داشته باشد و یا مادر هایی که جنین آنها به دلایلی رشد نامناسبی دارند و در شرایط خطرناکی هستند روش منحصر به فردی برای آنها تجویز می شود.

سونوگرافی به دو روش واژینال و شکمی انجام می شود که شکمی از روی شکم انجام می شود و واژینال از درون واژن و اصولا در شرایط خاصی انجام می شود .

اصولا بین 5 الی 15 دقیقه زمان به خود اختصاص می دهد 

این مورد به این بستگی دارد که نتیجه معاینات پزشکی چگونه باشد که با در نظر گرفتن دلایل مختلف مثل جواب آزمایش ها و شرایط بدنی مادر چگونه باشد .اگر پزشکی تایید کند که شرایط بدنی مادر حساس می باشد ممکن است یک بار در ماه سونوگراف تجویز کند . 

FAQ (3)
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟