متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران

مرکز تخصصی رادیولوژی و سونوگرافی دکتر دلیری

آزمایش های غربالگری سلامت جنین، شامل مجموعه ای از تست های خون و سونوگرافی می باشد. در این نوع آزمایشات امکان وجود انواع بیماری های عفونی، نقص های ژنتیکی، ناهنجاری های فیزیکی کودک و سنـدروم داون در ماه های مختلف بارداری بررسی و مطالعه می شود. مرکز تخصصی تصویربرداری دکتر داریوش دلیری با ارائه خدمات بهترین متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران آماده پذیرش مادران باردار می باشد.

متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران

چرا مرکز تخصصی دکتر دلیری را انتخاب کنیم؟

مزایا استفاده از خدمات کلینیک دکتر داریوش دلیری

پزشکان حاذق

پزشکان حاذق

پزشکان متخصص، شما را برای در آغوش گرفتن کودکی سالم همراهی میکنند.

کادر مجرب

کادر مجرب

کادر حرفه ایی مجموعه ما با اطمینان و آرامش در کنار شماست.

خدمات اورژانس

خدمات اورژانس

در سریعترین حالت آمادگی ارائه خدمات به شما را داریم.

خدمات ۲۴ ساعته

خدمات ۲۴ ساعته

از طریق پشتیبانی سایت شما میتوانید شبانه روز با ما در ارتباط باشید.

DR

بهترین متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران

برای درخواست وقت ملاقات و نوبت دهی با ما در تماس باشید.

ارائه دهنده بهترین خدمات تصویربرداری پزشکی و متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران

مرکز فوق تخصصی تشخیص بیماری ها و ناهنجاری های جنینی

pregnant

غربالگری

pregnancy-test

حاملگی

heart (1)

قلب جنین

diagnose

تشخیصی

dna

سندرم

fetus

اسکن آنومالی

درباره مرکز تخصصی دکتر داریوش دلیری

آشنایی با تاریخچه مجموعه دکتر دلیری

کلینیک فوق تخصصی دکتر داریوش دلیری با بیش از بیست سـال سابقه از سال 1373 تا به امروز به بیش از پانصد هزار بیمار ارائه خدمات انجام داده است. در این مرکز تخصصی با تکیه بر به کارگیری خدمات از بهترین متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران ، انجام انواع سونوگرافی های پیشرفته از قبیل سونوگرافی غربالگری سه ماهه اول، دوم و سوم به همراه ژنتیک سونوگرام را برای مراجعه کنندگان عزیز میسر نموده است. دستگاه های پیشرفته چهار بعدی و HIGH TECH سونوگرافی موجود در این کلینیک، دستگاه VOLUSON E10 می باشد که در تشخیص ناهنجاری های جنینی و بیماری های پرخطر جنین و مادر نقش بسزایی دارد. در کلینیک دکتر دلیری علاوه بر خدمات سونوگرافی غربالگری و رادیولوژی، اکوی قلب و مامو گرافی نیز انجام میپذیرد.

درباره ما

سونولوژیست چه کسی است؟

لازمه یافتن متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران داشتن اطلاعات درباره وظایف و نقش سونولوژیست می باشد. در ادامه به بررسی برخی از معانی تخصصی این حوزه خواهیم پرداخت.

سونولوژیست دارای بورد تخصص پزشکی و مراقبت های بهداشتی در خصوص استفاده از تکنیک های پیشرفته تصویربرداری موج صوتی برای تشخیص بیماری اندام های داخلی می باشد. حال به تصاویری که از طریق این نوع امواج صوتی تولید می شود تصاویر سونوگرافی یا همان Ultra Sound نامیده میشود. سونولوژیست با استفاده از فرکانس بالا دستگاه حرکت ماهیچه ای، بافت ها، مشکلات قلبی و عروقی، خونریزی های داخلی، تورم و یا هرگونه تغییر شکل غیر عادی را بررسی میکند و تشخیص های لازم را پیشنهاد میدهد. سونولوژیست مجوز کامل برای ارائه و بهبود روند درمان را دارا می باشد و برای تجویز دارو های پیشگیرانه نیز آموزش های لازم را دیده اند. در انجام فرآیند سونوگرافی غربالگری، مشاوره تخصصی با سونولوژیست ماهر از لازمه های شروع درمان می باشد. ما کلینیک تصویربرداری تخصصی دکتر داریوش دلیری، متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران را به شما پیشنهاد میکنیم.

سونولوژیست چه کسی است؟

انواع تست غربالگری

غربالگری مرحله اول (سه ماهه اول بارداری)

همواره در سه ماهه اول بارداری به مادران باردار پیشنهاد می شود که غربالگری دوره اول را انجام دهند. در این تست سطح دو ماده FBHCG و PAPP-A در آزمایش خون مادر مورد اندازه گیری و بررسی کامل قرار میگیرد. همچنین،  فاکتور NT بین هفته یازدهم بارداری تا هفته سیزدهم بارداری قابل اندازه گیری می باشد. در این نوع سونوگرافی مایع پشت گردن جنین که به آن NUCHAL TRANSLUCENCY (NT) گفته می شود بررسی میشود. علاوه بر آن مشاهده تیغه استخوان بینی جنین (NB) همزمان با این فرآیند مورد مطالعه قرار میگیرد. ناهنجاری های کروموزومی خاص مانند سندروم داون تریزومی 21 و تریزومی 18 و سندروم ترنر و اختلالات قلبی در این مرحله قابل تشخیص می باشد. تست غربالگری مرحله اول یک ارزیابی اولیه اختیاری و غیر تهاجمی می باشد.

غربالگری مرحله دوم (سه ماهه دوم بارداری)

زمان انجام سونوگرافی سه ماهه دوم بارداری در بین هفته های هجدهم تا بیست و دوم بارداری می باشد. این مرحله زمانی است که جنسیت نوزاد نیز تشخیص داده خواهد شد. در این مرحله به دلیل کامل شدن مورفولوژی تمام اندام های جنین، ارزیابی و بررسی دقیق تری را از ساختار آناتومی قابل انجام می باشد. در مرحله دوم تست غربالگری آنومالی موارد لب شکری و اختلالات صورت و ستون فقرات جنین نیز قابل بحث می باشد.
 

غربالگری مرحله سوم (سه ماهه سوم بارداری)

غربالگری مرحله سوم هفته بیست و سوم به بعد بارداری انجام میگیرد، در این مرحله بررسی غربالگری محدودیت رشد جنینی و بیماری های منتقله از راه جنسی، غربالگری استرپتوکوک گروه B و نظارت بر عملکرد قلب کودک انجام می پذیرد.

  •  غربالگری استرپتوکوک گروه B :

در این آزمایش، نمونه های واژنی و مقعدی در طول هفته سی و پنج تا سی و هفت بارداری گرفته میشود  و وجود نوعی باکتری با نام استرپتوکوک گروه B بررسی میشود. این نوع باکتری در سیستم بدنی 30% زنان وجود دارد اما می تواند زمینه ساز عفونت های خطرناک، عقب افتادگی ذهنی، نقص بینایی و شنوایی در جنین شود. مادرانی که تست استرپتوکوک B مثبتی دارند در حین بارداری با دوره درمان آنتی بیوتیک معالجه میشوند تا جنین را از آسیب های جدی دور نگه دارند. با داشتن متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران شما میتوانید ریسک های ناشی از بارداری های پرخطر را کم کنید.

  • نظارت قلب جنین :

نظارت الکترونیکی قلب جنین در هنگام بارداری و در حین زایمان انجام میگیرد. این عمل به منظور نظارت سلامت و ضربان قلب جنین انجام می پذیرد.

  •  تست غیر استرسی (NST) :

این تست در بارداری های پرخطر همانند دیابت بارداری ، فشار خون و پدیده پند قلویی به طور هفتگی انجام میشود. در تست NST مانیتوری به شکم مادر بسته می شود تا ضربان قلب جنین هنگامی که تکان میخورد و حرکت دارد را اندازه گیری کند. این آزمایش در نظارت و مطالعه بر نوزادان دیررس هم تاثیر بسزایی دارد.

  •  تست استرس انقباضی :

این تست نیز در بارداری های پرخطر پیشنهاد میشود. در این آزمایش نحوه عملکرد ضربان قلب جنین در پاسخ به اکسی توسین (پیتوسین) یا تحریک نوک پستان بررسی میشود. پزشک متخصص از نتایج این تست برای پیش بینی حرکت جنین به هنگام استرس زایمان استفاده میکند.

آیا غربالگری قبل از تولد برای شما مناسب است یا خیر؟

برخی از والدین ترجیح میدهند تا زمان تولد نوزاد منتظر دانستن اطلاعات بیشتر بمانند، باید گفت که اگر برای شما دانستن و شناخت ویژگی بیماری های ژنتیکی از قبیل تریزومی 21 و یا تریزومی 18 مهم است پس توصیه میشود که آزمایشات غربالگری را تحت نظر بهترین متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران انجام دهید.

پاسخ درست و یا غلطی درباره انجام این تصمیم وجود ندارد، آزمایشات غربالگری کاملا اختیاری می باشد. لازم به ذکر است که با انجام این نوع سونوگرافی پزشک شما ممکن است تغیراتی در نحوه زایمان و برنامه بارداری شما انجام دهد.

آیا غربالگری قبل از تولد برای شما مناسب است یا خیر؟

سوالات متداول

درست است که تمام اقدامات پزشکی ممکن است با ریسک همراه باشند ، اما هیچ گونه مدارک و شواهدی وجود ندارد که ثابت کند انجام سونوگرافی قبل از تولد برای مادر یا جنین خطرناک بوده و به آنها آسیب می رساند . زیرا در سونوگرافی از اشعه ایکس استفاده نشده و این روش توسط یک پزشک متخصص سونوگرافی انجام می پذیرد.

به طور معمول سونوگرافی از جنین این اطمینان را ایجاد می کند که جنین در حال رشد است و این رشد به صورت طبیعی می باشد. نتیجه سونوگرافی در همان روز آماده شده و می توانید آن را به پزشک خود ارائه دهید .

ما بهترین و طبقه بندی شده ترین و به روزترین  مراقبت های حاملگی متناسب با استانداردهای جهانی و در بالاترین سطح علمی و کاملا متمایز از سایر مراکز به بارداران ارائه میدهیم دستگاه سونوگرافی موجود در این مرکز پیشرفته ترین دستگاه در حال حاضر موجود در آمریکا بوده است که برای خدمات کاملاً تخصصی و فوق تخصصی در تشخیص بیماریها و ناهنجاری های جنینی طراحی شده است.

FAQ (3)
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟