متخصص سونوگرافی غربالگری

اولین سونوگرافی در بارداری

به نظر شما چه لزومی دارد که نزد دکتر برای سونوگرافی غربالگری برویم؟ و نقش متخصص سونوگرافی غربالگری چیست؟ متخصص سونوگرافی غربالگری شما بررسی خواهد کرد که چهار اندام اصلی وجود داشته باشند به علاوه متخصص ساختار های اصلی و مهم در معده ، مثانه  و مغز و استخوان بینی را بررسی می کند و مهمتر از همه شفافیت نوکال را نیز بررسی و مطالعه می کند. این اندام کیسه ای پر از مایع لنفاوی در پشت گردن جنین است که بین اندازه کیسه مایع و احتمال داشتن اختلال کروموزومی ارتباطی وجود دارد.

متخصص سونوگرافی غربالگری

جدول زمانی وقت ملاقات

جدول زمانی

ساعت
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
08:00
پزشکان حاذق

داریوش دلیری

نمایش پروفایل
18:00 - 08:00
داریوش دلیری
پزشکان حاذق

داریوش دلیری

نمایش پروفایل
18:00 - 08:00
داریوش دلیری
پزشکان حاذق

داریوش دلیری

نمایش پروفایل
18:00 - 08:00
داریوش دلیری
پزشکان حاذق

داریوش دلیری

نمایش پروفایل
18:00 - 08:00
داریوش دلیری
پزشکان حاذق

داریوش دلیری

نمایش پروفایل
18:00 - 08:00
داریوش دلیری
12:00
پزشکان حاذق

دکتر مریم نوحی اسکویی

نمایش پروفایل
18:00 - 12:00
دکتر مریم نوحی اسکویی
پزشکان حاذق

دکتر مریم نوحی اسکویی

نمایش پروفایل
18:00 - 12:00
دکتر مریم نوحی اسکویی
پزشکان حاذق

دکتر مریم نوحی اسکویی

نمایش پروفایل
18:00 - 12:00
دکتر مریم نوحی اسکویی
پزشکان حاذق

دکتر مریم نوحی اسکویی

نمایش پروفایل
18:00 - 12:00
دکتر مریم نوحی اسکویی
پزشکان حاذق

دکتر مریم نوحی اسکویی

نمایش پروفایل
18:00 - 12:00
دکتر مریم نوحی اسکویی

چرا مرکز تخصصی دکتر دلیری را انتخاب کنیم؟

مزایا استفاده از خدمات کلینیک دکتر داریوش دلیری

کادر مجرب

کادر مجرب

کادر حرفه ایی مجموعه ما با اطمینان و آرامش در کنار شماست.

پزشکان حاذق

پزشکان حاذق

پزشکان متخصص، شما را برای در آغوش گرفتن کودکی سالم همراهی میکنند.

خدمات اورژانس

خدمات اورژانس

در سریعترین حالت آمادگی ارائه خدمات به شما را داریم.

support

خدمات ۲۴ ساعته

از طریق پشتیبانی سایت شما میتوانید شبانه روز با ما در ارتباط باشید.

دکتر دلیری

بهترین متخصص سونوگرافی غربالگری

برای درخواست وقت ملاقات و نوبت دهی با ما در تماس باشید.

ارائه دهنده بهترین خدمات تصویربرداری پزشکی

مرکز فوق تخصصی تشخیص بیماری ها و ناهنجاری های جنینی

سونوگرافی

غربالگری

pregnant (1)

حاملگی

قلب جنین

قلب جنین

تشخیصی

تشخیصی

سندرم

سندرم

sonography

اسکن آنومالی

درباره مرکز تخصصی دکتر داریوش دلیری

آشنایی با تاریخچه مجموعه دکتر دلیری

کلینیک تخصصی دکتر داریوش دلیری با بیش از دو دهه سابقه از سال 1373 تا کنون مرکز بررسی بیش از پانصد هزار بیمار بوده است و دارای بخش متخصص سونوگرافی غربالگری می باشد. در این مرکز، علاوه بر انجام انواع مختلف سونوگرافی های پیشرفته مانند سونوگرافی های غربال گری سه ماهه اول و دوم و سوم و ژنتیک سونوگرام ، مرکز ریفرال ناهنجار های جنینی و بیماری های پرخطر در دوران حاملگی می باشد. دستگاه های سونوگرافی موجود در این مرکز پیشرفته ترین نوع دستگاه های چهار بعدی و High Tech  حال حاضر موجود در امریکا voluson e10  بوده است که برای خدمات کاملاً تخصصی و فوق تخصصی در تشخیص بیماری ها و ناهنجاری های جنینی طراحی شده است. در این مرکز علاوه بر خدمات رادیولوژی و سونوگرافی و غربال گری تخصصی همچنین خدمات ماموگرافی و اکوی قلب جنین نیز انجام میشود .

درباره ما

سونوگرافی در بارداری

در هفته ی ۷ تا ۸ معمولا اولین سونوگرافی توسط پزشک سونوگرافی غربالگری، که برای بررسی و اطلاع از وضعیت ضربان قلب جنین و مشخص نمودن تاریخ زایمان و همچنین اندازه ی قدی جنین از سر تا باسن بهتر است انجام شود. سونوگرافی اول به شما نشان می دهد که نوزاد شما یک جنین یا چندین جنین است، به این معنا که چند قلو هستند یا یک جنین در طول این سونو گاهی می شود صدای ضربان قلب جنین را شنید. اگر بعد از استفاده از موارد جلوگیری از بارداری پریود نشدید یا در صورت داشتن پریود های نامنظم سونوگرافی به صورت دقیق در تعیین وقت زایمان مفید خواهد بود.

تاریخ زایمان مهم خواهد بود چرا که به متخصص کمک می کند تا متوجه شود که آیا رشد جنین شما هر ماه در مسیر مناسب قرار دارد. کلینیک دکتر دلیری این نوع سونوگرافی را ارائه می دهد شما می توانید با مشاورین ما برای تعیین وقت و گرفتن اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

چه انتظاراتی در اولین سونوگرافی بارداری باید داشته باشیم

در هفته ۷ و ۸ بارداری طول جنین حدودا ۲ سانتی متر می باشد. برای اینکه بهتر بتوان جنین و درون رحم را دید سونوگرافی تعیین تاریخ زایمان را به صورت ترانس واژینال انجام می دهند. سونوگرافی ترانس واژینال به صورت داخلی است و از طریق واژن و ابزار مخصوص انجام می شود و دردناک نمی باشد. ابزار مخصوص که مبدل نام دارد را پزشک در درون واژن شما قرار می دهد این مبدل به طول کلی ۳ سانتی متر به دهانه رحم نمی رسد و برای جنین هم خطری ایجاد نمی کند و جای نگرانی نیست . برای اولین سونوگرافی اگر به شما گفته شد مثانه خود را پر کنید. علت آن این است که رحم را در موقعیت بهتری برای سونوگرافی قرار می‌دهد و به پزشک و سونوگرافی بسیار کمک می کند. در اولین سونو ، “متخصص سونوگرافی غربالگری” به دنبال این موارد است.

 • میزان ضربان قلب جنین
 • اندازه و سایز جنین
 • حامله بودن چند قلو یا تکی
 • طبیعی بودن بارداری

چه انتظاراتی در اولین سونوگرافی بارداری باید داشته باشیم​

سونوگرافی غربالگری ژنتیکی در بارداری چیست؟

غربالگری جنین برای یافتن شفافیت نوکال است و برای همه افراد میتوان تست کرد گرچه این سونوگرافی غربالگری ژنتیکی اختیاری می باشد.

سونوگرافی غربالگری ژنتیکی برای یافتن شاخص های اختلال های کروموزوم است . اخلال های کروموزوم یعنی زمانی که کودک در حین لقاح یک کروموزوم اضافی دریافت کند و امکان دارد باعث چالش فیزیکی یا ذهنی در ابعاد متوسط یا شدید بشود. این اختلال ها مانند زیر هستند.

 • تریزومی ۱۳
 • تریزومی ۱۸
 • تریزومی ۲۱ که به سندرم داون معروف است

در ادامه می‌توانید با کلیک بر روی دکمه تماشای ویدیو در یوتوب بیشتر با مفاهیم گفته شده آشنا شوید.

آیا باید سونوگرافی غربالگری ژنتیکی را حتما انجام دهید؟

برای به درستی پاسخ دادن این سوال نمیتوان قطعیت ای به کار برد در آخر این شما هستید که تصمیم میگیرید این تست را انجام دهید یا خیر اما چند سوال مهم است که قبل از تصمیم گیری برای رفتن پیش متخصص سونوگرافی غربالگری باید از خود بپرسید.

قبل از مراجعه به متخصص سونوگرافی غربالگری این سوالات را از خود بپرسید
 • سابقه اختلالات ژنتیکی در هنگام تولد در خانواده شما وجود داشته؟
 • اگر خطری مثل بیماری سندروم داون جنین شما را تهدید کند آیا به بارداری خود ادامه می‌دهید؟
 • آیا در صورتی که آمادگی فکری داشته باشید می‌توانید  جنینی با اختلالات ژنتیکی را به دنیا بیاورید؟
 • در خانواده شما سابقه ای از اختلال های ژنتیک در زمان تولد وجود داشته است؟(مادرزادی)
 • اگر خطر ابتلا به هر کدام از اختلال ها مانند سندروم دان یا سایر اختلال های ژنتیکی وجود دارد، به بارداری خود ادامه می دهم؟
 • آمادگی عاطفی و فیزیکی برای نوزادی با نقص مادر زادی وجود دارد ؟ آیا آگاهی از وجود خطر نقص ژنیتیکی بارداری در شما به شما کمک می کند؟
 • به جای احتمال وجود نقص‌ های مادرزادی روی پیامدهای مثبت محتمل تر تمرکز کنم آیا کنار آمدن با بارداری و لذت بردن از آن برای شما آسان تر خواهد بود؟

انجام غربالگری ژنتیکی کاملاً تصمیمی شخصی و با شما است. برخی از بانوان دوست دارند  هر چه سریعتر اطلاعات بیشتری به دست بیاورند، در صورتی که بانوان دیگر این کار را نمی‌ کنند . اگر هنوز اطمینان ندارید، می‌ توانید با کمک مشاوره پزشکی تلفنی کلینیک دکتر دلیری از مزایا و معایب آن مطلع شوید و راحت‌ تر قادر به تصمیم گیری باشید. کمی پایین تر برای شما کتابی قرار داده ایم تا بتوانید اطلاعات خود را در رابطه با بارداری پر خطر بالا ببرید.

پزشک در سونوگرافی غربالگری ژنتیک به دنبال چه چیزی است؟

پس از انجام سونوگرافی، پزشک شما نتایج را تفسیر کرده و اطلاعات را با شما به اشتراک می‌ گذارد. همچنین ممکن است با یک مشاور ژنتیک ملاقات کنید که می‌ تواند انجام آزمایش‌ های اضافی را برای تأیید نتایج سونوگرافی توصیه کند. به خاطر داشته باشید که غربالگری سونوگرافی برای بررسی سایر اختلالات ژنتیکی یا ناهنجاری‌ های آناتومیک در دوران بارداری دقیق است. پزشک متخصص سونوگرافی غربالگری بعد از سونوگرافی نتایجی را گرفته و آن ها را تفسیر می کند و اطلاعات بدست آمده را به شما منتقل می کند در این پروسه ممکن است شما را  پزشک ژنتیک هم معاینه کند و آزمایش های اضافه ای را برای تایید کامل نتایج سونوگرافی پیشنهاد دهد با علم به اینکه غربالگری سونوگرافی برای مطالعه و متوجه شدن اختلال های ژنیتیک و ناهنجار های آناتومی در زمان بارداری درست و دقیق می باشد .

پزشک در سونوگرافی غربالگری ژنتیک به دنبال چه چیزی است؟​

مزایای سونوگرافی غربالگری چیست

شما با رفتن نزد متخصص سونوگرافی غربالگری قدمی بزرگ برای آگاهی از سلامتی جنین خود خواهید برداشت. در این بخش می‌‌خواهیم در مورد مزایای سونوگرافی غربالگری صحبت کنیم. از مزایای غرباگری باید به این مورد اشاره کرد که این آزمایشات می‌توانند مواردی همچون سندرم داون را با هزینه‌ایی کم و درصد درصد بالا شناسایی کنند، همچنین این آزمایشات خطری برای جنین ندارد. نتیجه این غربالگری ها به ما ‌می‌گویند چه مقدار احتمال دارد جنین به سندروم هایی مانند سندروم ادوارد، سندروم داون و سندروم پاتو در آینده مبتلا شود. انجام دادن این آزمایش مخصوصا در سه ماهه اول بسیار مهم است و در صورتی که در آزمایشات تکمیلی نتایج به طور دقیق تر تعیین شود با اجازه پزشکی قانونی می‌توان سقط جنین را انجام داد. این را در نظر داشته باشید که به خاطر حساسیت بسیار بالای این آزمایشات توصیه می‌کنیم حتما در مراکز معتبری آزمایشات خود را انجام دهید.

مزایای سونوگرافی غربالگری

سوالات متداول

تا کنون موردی مربوط به اینکه ثابت کند انجام سونوگرافی برای جنین یا مادر خطرناک باشد یا به آنها آسیب بزند نبوده چراکه در سونوگرافی از دستگاه های پیشرفته مخصوص سونوگرافی استفاده می شود نه از اشعه ایکس و متخصص سونوگرافی همیشه مراقب است که به بیمار هیچگونه آسیب نرسد.

این نتایج برای اطمینان پیدا کردن از اینکه جنین در حال رشد می باشد و رشد آن طبیعی است سونوگرافی بهترین روش است و نتیجه آن معمولا به سرعت و در همان روز آماده می شود و می توانید پیش متخصص سونوگرافی ارائه بدهید.

ما بهترین و طبقه بندی شده ترین و به روز ترین  مراقبت های حاملگی متناسب با استانداردهای جهانی و در بالاترین سطح علمی و کاملا متمایز از سایر مراکز به بارداران ارائه میدهیم دستگاه سونوگرافی موجود در این مرکز پیشرفته ترین دستگاه در حال حاضر موجود در امریکا بوده است که برای خدمات کاملاً تخصصی و فوق تخصصی در تشخیص بیماریها و ناهنجاریهای جنینی طراحی شده است.

سوالات متداول
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟