کلامیدیا چیست و روش جلوگیری از آن

کلامیدیا چیست و روش جلوگیری از آن

در پاسخ به سوال کلامیدیا چیست می‌توان یک نوع عفونت در نظر گرفت که از روابط جنسی به وجود می‌آید. در حال حاضر شاید بسیاری از افراد به این عفونت مبتلا باشند؛ چرا که این عفونتی رایج بین مردان و زنان است. از لحاظ روحی و جسمی نیز مشکلات بسیار زیادی را به وجود می‌آورد و به همین دلیل، باید هرچه سریع‌تر تشخیص داده شود و به درمان آن افراد بپردازند. البته خانم‌های جوان بیشتر در معرض ابتلا به این عفونت قرار می‌گیرند، اما آقایان نیز باید احتیاط لازم را داشته باشند.   

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟ 

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم
ultrasound (2)

سونوگرافی غربالگری در تهران

برای درخواست وقت ملاقات و نوبت دهی با ما در تماس باشید

کلامیدیا چیست

خدماتی مانند سونوگرافی غربالگری را باید برای درمان عفونتی مانند عفونت کلامیدیا جدی گرفت. در هنگام پرسش کلامیدیا چیست، شاید این نوع عفونت علائم خاصی در مراحل اولیه نداشته باشد اما به مرور زمان، آسیب‌های ریز و درشت زیادی را به سلامت افراد وارد می‌کند. توجه داشته باشید که اگر نشانه‌های این عفونت را نادیده بگیرید قطعاً با عوارض بسیار شدیدتری روبرو خواهید شد و حتی اگر مجبور باشید که غربالگری را انجام دهید، لطفاً این کار را نادیده نگیرید؛ چرا که سلامت شما در اولویت قرار دارد اما در این بین، مردان و زنان هر کدام با نشانه‌های متفاوتی مواجه می‌شوند که در ادامه به این نشانه‌ها اشاره خواهیم کرد.

کلامیدیا چیست​

همه چیز در پاسخ به کلامیدیا چیست

نشانه های کلامیدیا در مردان

سوال کلامیدیا چیست در مردان نیز وجود دارد! نشانه‌هایی که می‌توان در مردان برای وجود عارضه‌ای مانند کلامیدیا را در نظر گرفت، سوزشی است که در زمان ادرار احساس می‌کنند و یا ترشحات زرد و حتی سبز رنگی که از آلت تناسلی خارج می‌شوند، همگی از جمله نشانه‌هایی هستند که باید هرچه سریع‌تر به پزشک متخصص در این زمینه مراجعه کنند.

 دردهایی نظیر درد ناحیه پایین شکم، درد در قسمت بیضه‌ها، درد مقعدی خصوصاً در هنگام تخلیه یا خونریزی را نیز باید جدی بگیرند. متأسفانه برخی از آقایان آن‌چنان که باید و شاید به این مسائل توجهی ندارند و همین امر باعث می‌شود تا در آینده با مشکلات ریز و درشت بسیار شدیدتری روبرو شوند که در این شرایط، آقایان نیز می‌توانند حتی به صورت تلفنی با سونوگرافی غربالگری در تهران صحبتی داشته باشند؛ چرا که شاید با توصیه‌های متخصص و یا معرفی برخی از داروها این مشکل هر چه سریع‌تر رفع گردد. این نکته را در نظر بگیرید که این عفونت حتی در گلو و چشمان نیز گاهی ایجاد می‌شود و نباید تصور کنید تنها برای قسمت‌هایی نظیر مقعد و آلت تناسلی مشکل‌ساز است.

نشانه های کلامیدیا در زنان

بهتر است در مورد نشانه‌هایی که کلامیدیا در خانم‌ها می‌تواند به وجود آورد نیز صحبت کنیم. معمولاً کلامیدیا را به نام دیگری یعنی عفونت خاموش هم می‌شناسند؛ چرا که شاید هفته‌ها طول بکشد تا علائمی که به این بیماری اشاره می‌کنند، ظاهر شوند و عمدتاً سوزش هنگام ادرار، ترشحات ناحیه واژن، روابط زناشویی دردناک، التهابی که در دهانه رحم احساس می‌شود، خون‌ریزی مابین قاعدگی بدون دلیل و همچنین دردهای شکمی البته در قسمت پایین شکم همگی از وجود عفونتی مانند کلامیدیا خبر می‎دهند.

اگر خانم‌ها هر چه سریع‌تر به از خدمات متخصص سونوگرافی غربالگری در تهران استفاده نکنند، احتمال اینکه با شدیدتر شدن عفونت خود مواجه شوند نیز بسیار بالا خواهد بود که شدت در وجود عفونت به تب، حالت تهوع، خونریزی غیر طبیعی و دردهای شدید شکمی نیز ختم خواهد شد.

نشانه های کلامیدیا در زنان​

انواع کلامیدیا

زمانی که به بهترین سونوگرافی جنین مراجعه کنید، شما را با انواع این عفونت نیز آشنا خواهند کرد؛ چرا که کلامیدیا تراکوماتیس معمولاً اگر واژن مادری که آلوده باشد، نوزادی متولد شود، نوزاد نیز به این عفونت دچار شده و شاید ۵ الی ۱۳ روز را نوزاد به ورم ملتحمه مبتلا باشد. نوع دیگر کلامیدیا پنومونی نام دارد که توسط آئروسل‌ها عفونت بین افراد منتقل می‌شود و در پایان کلامیدیا پسیتاسی از جمله عفونت‌هایی است که معمولاً از طریق گونه‌هایی از پرندگان همچون طوطی به انسان منتقل می‌شود.

حال برای تشخیص شما می‌توانید از روش‌های تست آزمایشگاهی و یا تست CXR استفاده کنید. معمولاً برای تشخیص کلامیدیا پسیتاسی و کلامیدیا پنومونی از تست CXR می‌توان استفاده کرد. به هر حال پزشکی مانند دکتر دلیری اطلاعات قابل قبول‌تری در این زمینه را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما برای انجام هرکدام از روش‌های تشخیصی گفته شده می‌توانید با پشتیبانی سایت در ارتباط باشید.

راه های پیشگیری از ابتلا به عفونت کلامیدیا

حال که در مورد انواع و نشانه‌های عفونتی مانند کلامیدیا با شما صحبت کرده‌ایم بهتر است با راه‌های پیشگیری آن نیز آشنا شوید که در ابتدا بهتر است بدانید که سونوگرافی تنها زمانی جدی گرفته نمی‌شود که شما به دنبال متخصص سونوگرافی غربالگری هستید. شما حتماً برای درمان عفونت‌هایی نظیر کلامیدیا نیز باید از خدمات غربالگری استفاده کنید.

توصیه‌هایی که برای پیشگیری از این عفونت وجود دارد، این‌گونه است که در روابط جنسی خود از کاندوم استفاده کنید؛ چرا که کاندوم یکی از روش‌های عالی برای جلوگیری از انتقال بیماری‌های مربوط به روابط زناشویی معرفی می‌شود و بهتر است شریک جنسی مشخصی در طولانی مدت افراد داشته باشند؛ زیرا متأسفانه داشتن چندین شریک جنسی باعث می‌شود رابطه درستی افراد تجربه نکنند و با انواع بیماری و عفونت‌های گوناگون روبرو شوند.

به همین دلیل افراد باید سعی کنند، با شریک خود در مورد بیماری‌ها و عفونت‌های این‌چنینی صحبت کنند تا قادر باشند در مورد روش‌های پیشگیری آن تصمیم قاطعانه‌تری بگیرند. در پایان بهتر است بدانید که اگر با هر کدام از نشانه‌هایی که گفته شد روبه‌و شده‌اید، بهتر است هرچه سریع‌تر با دکتر دلیری در ارتباط باشید. این‌گونه درمان در کوتاه‌ترین زمان ممکن آغاز خواهد شد و حتی هزینه‌های درمان را می‌توان بسیار کمتر برآورد کرد.

راه های پیشگیری از ابتلا به عفونت کلامیدیا​

سخن پایانی در رابطه با کلامیدیا

شما چنان‌چه با دکتر دلیری در ارتباط باشید احتمالاً با مفهوم این عفونت، یعنی “کلامیدیا چیست” بیشتر آشنا خواهید شد. همان‌طور که گفته شد از جمله عفونت‌هایی است که به خاطر روابط جنسی خطرناک به وجود می‌آید. برخی عادت به استفاده از وسایل پیشگیری در حین داشتن روابط زناشویی خود ندارد؛ به همین دلیل با عفونت‌های دردناک این‌چنینی به مرور زمان روبرو می‌شوند و به همین دلیل در صورت بروز هرکدام از نشانه‌ها بهتر است نسبت به درمان آن هرچه سریع‌تر اقدام کنید. این‌گونه با هزینه کمتری نیز مواجه خواهید شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این عارضه و همچنین راه‌ها درمان آن می‌توانید از پشتیبانی 24 ساعته سایت استفاده کنید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟